Wynajem Volkswagena

Zakup samochodu to duże wyzwanie dla domowego budżetu. Warto wiedzieć, że istnieje korzystna alternatywa dla kupna auta za gotówkę, leasingowania go czy zaciągnięcia kredytu.

W przypadku wielu osób wydatki związane z pojazdem są drugimi największymi – zaraz po tych związanych z mieszkaniem. Nic dziwnego, że zastanawiając się nad sposobem finansowania użytkowania pojazdu wiele osób rozważa różne scenariusze. Systematycznie rośnie grono zainteresowanych najmem samochodu. Najem to rozwiązanie dla osób, które chciałyby jeździć nowym autem, ale nie planują jego zakupu.

W październiku Volkswagen wprowadził do swojej oferty w Polsce możliwość najmu pojazdu. Są w niej dostępne wszystkie modele Volkswagena. Usługę przewidziano zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, którzy wszystkie wydatki związane z najmem mogą wliczyć w koszty prowadzonej działalności.

Niezwykle istotne w obecnych czasach z niestabilnymi kursami walut i stale rosnącymi stopami procentowymi, jest to, że przez cały okres trwania umowy opłaty miesięczne będą stałe i oparte o niezmienną stopę procentową (wpływu na ich wysokość nie ma więc np. zmiana WIBOR-u), a ich wysokość jest określona przed podpisaniem umowy. Kierowca z góry zna więc nie tylko miesięczny koszt użytkowania pojazdu, ale również wartość całego kontraktu.

Zalety wynajmowania samochoduZainteresowany wynajmem może dopasować warunki usługi do swoich faktycznych potrzeb. Planowany roczny przebieg może zawierać się w przedziale 10-40 tysięcy kilometrów, a progi są ustalane co 5000 km. To istotne z punktu widzenia miesięcznych opłat – mniej intensywnie użytkowany samochód w chwili zwrotu ma większą wartość, co z kolei oznacza, że rachunek za jazdę nim będzie niższy.

W przypadku najmu oferowanego przez Volkswagena do wyboru są umowy obowiązujące przez 24, 36 lub 48 miesięcy. Opłata początkowa może wahać się w zakresie 0-10% wartości pojazdu w przypadku samochodów z napędem spalinowym lub 0-20% w przypadku pojazdów zasilanych energią elektryczną. Z jednej strony sprawia to, że jazdą nowym Volkswagenem można cieszyć się bez angażowania żadnych środków na starcie. Z drugiej – można zmniejszyć miesięczną opłatę, decydując się na wyższą opłatę początkową.

Czy warto wynajac samochod

Przykładowo – miesięczna opłata za najem Volkswagena T-Roca 1.0 TSI Life przy dwuletniej umowie bez opłaty początkowej i z rocznym przebiegiem 15 tys. km wynosi 2426,81 zł. Cena katalogowa takiego samochodu to 110 890 zł, a w wyliczeniu uwzględniono aktualnie obowiązujący rabat w wysokości 6000 zł.

Zalety najmu nie ograniczają się do jednej i stałej opłaty miesięcznej. Kompleksowość rozwiązania sprawia, że podpisuje się tylko jedną umowę, która obejmuje wszelkie zagadnienia związane z użytkowaniem pojazdu. W pakiecie oferowanym przez Volkswagena klient otrzymuje pełne ubezpieczenie OC oraz AC, serwis, samochód zastępczy, assistance i zarządzanie szkodami. Istnieje możliwość włączenia do najmu pakiet obejmujący opony zimowe oraz sezonową wymianę ogumienia. To spora różnica np. względem leasingu, gdzie polisy czy opony nierzadko kupuje się samodzielnie, co wpływa na finalny koszt użytkowania auta.

Plusy wynajmu auta

Najem rozwiązuje też ewentualne problemy związane z odsprzedażą samochodu – po zakończeniu umowy wystarczy oddać do salonu dotychczas użytkowany, podpisać nową umowę i przesiąść się do kolejnego nowe Volkswagena. Najem jest więc optymalnym rozwiązaniem dla osób, które nie przywiązują się do auta, chciałyby możliwie często zmieniać samochód i cieszyć się najnowszymi dostępnymi technologiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj