Nowa Skoda Octavia RS Kombi

Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą wyciekła specyfikacja nowej Skody Octavii RS. Poznaliśmy również dane techniczne pozostałych wersji silnikowych.

Na początku lutego otrzymaliśmy długo wyczekiwany cennik nowej Octavii. Pewnym zaskoczeniem był fakt, że auto zadebiutowało na polskim rynku z okrojoną gamą jednostek napędowych. Początkowo w ofercie znajdziemy tylko 3 silniki: benzynowe 1.5 TSI ACT (150 KM) i dwa wysokoprężne 2.0 TDI SCR (115 i 150 KM). Czwarta odsłona czeskiego przeboju z podstawową jednostką 1.0 TSI (110 KM) pod maską ma być dostępna dopiero w drugiej połowie roku, ale na temat pozostałych wersjach silnikowych brakowało informacji – aż do teraz. Na nieoficjalnym twitterowym koncie Skoda News pojawiło się zdjęcie przedstawiające tabelkę z danymi technicznymi i przybliżonymi datami premiery kolejnych jednostek napędowych:

Nowa Skoda Octavia RS zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie podczas salonu samochodowego w Genewie i zostanie pokazana od razu w trzech odmianach: benzynowej, wysokoprężnej i hybrydowej. Do tej pory musieliśmy się domyślać, jakie parametry może mieć ta sportowa wersja – dziś już to wiemy. Jako pierwsza do sprzedaży trafi hybrydowa Octavia RS iV, stanie się to na początku lipca. Pod jej maską znajdziemy silnik 1.4 TSI, współpracujący z jednostką elektryczną. Łączna moc tego układu ma wynosić 245 KM, a za przekazywanie napędu ma odpowiadać 6-biegowe DSG.

Pod koniec sierpnia dołączą dwie pozostałe odmiany Octavii RS. Benzynowa z silnikiem 2.0 TSI również będzie rozwijać 245 KM, a w jej przypadku napęd na przednie koła będzie trafiał za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej skrzyni lub 7-biegowej przekładni DSG. Wysokoprężną napędzać będzie 200-konna jednostka 2.0 TDI z 7-biegowym DSG.

Nowa Skoda Octavia RS Liftback

Oprócz tego czeka nas jeszcze premiera 5 innych wersji silnikowych. Na początku lipca ofertę uzupełni wspomniane 1.0 TSI o mocy 110 KM z 6-biegową manualną skrzynią lub 7-biegową przekładnią DSG. Wariant wyposażony w „automat” otrzyma układ mild hybrid. W tym samym czasie pojawi się także „zwykła” Octavia iV (hybryda plug-in) z tym samym zespołem napędowym, co w odmianie RS iV, ale o niższej mocy – 204 KM.

Pod koniec sierpnia oprócz Octavii RS zadebiutuje na rynku benzynowe 2.0 TSI (200 KM) z 7-biegowym DSG i napędem 4×4 oraz 1.5 TGI (130 KM) zasilane gazem ziemnym. Tej ostatniej wersji raczej w Polsce nie kupimy.

Redakcja poleca:

Skoda Octavia IV (2020). Opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj