NowościAktualnościNowa Skoda Fabia - pierwsze szczegóły wnętrza

Nowa Skoda Fabia – pierwsze szczegóły wnętrza

4 maja 2021 roku zadebiutuje Skoda Fabia nowej, czwartej generacji. Producent ujawnił właśnie pierwszy szkic deski rozdzielczej samochodu – widać tu inspiracje kokpitem większej Octavii.

Nowa Skoda Fabia powstanie na platformie modułowej MQB i będzie sporo większa (i przestronniejsza) od poprzedniczki. Więcej na jej temat pisaliśmy już w artykule: Nowa Skoda Fabia – bliżej kompaktów – informacje i zdjęcia.

Skoda umiejętnie dawkuje napięcie przed oficjalną premierą nowej Fabii, która odbędzie się (online) we wtorek 4 maja o godzinie 19:00. Pisaliśmy już o testach przedprodukcyjnych oraz o pierwszych ujawnionych rysunkach karoserii.

new-2021-skoda-fabia-00
Nowa Skoda Fabia (2021) – premiera 4 maja 2021 roku o godzinie 19:00. Ciekawostka: auto będzie dostępne z dwukolorowym dachem, tak jak druga generacja modelu.

Teraz czas na pierwszy szkic deski rozdzielczej. Kokpit zwraca uwagę centralnym, wolnostojącym wyświetlaczem oraz kolorowym, tapicerowanym pasem, który optycznie podkreśla szerokość wnętrza i nawiązuje do podobnego rozwiązania w większej Octavii. Wyprofilowanie listwy pod środkowym ekranem jest inspirowane charakterystycznym wyglądem grilla aktualnych modeli Skody. Stylowy akcent stanowią też duże otwory wentylacyjne po prawej i lewej stronie deski rozdzielczej oraz uchwyty drzwi o „otwartej” konstrukcji.

Wygodną podczas manewrowania dwuramienną kierownicę znamy już m.in. z nowej Octavii. Architektura konsoli środkowej przypomina natomiast Kamiqa i Scalę – na szczęście Skoda nie zrezygnowała z panelu wentylacji z tradycyjnymi instrumentami. Podobnie jak inne modele, tak i nowa Fabia będzie opcjonalnie dostępna z cyfrowymi zegarami (tzw. wirtualnym kokpitem).

skoda fabia 2021 logo
Odświeżenie charakteru Fabii oddaje nowe logo modelu z jasnobrązowymi akcentami. Kolorowych wstawek nie zabraknie w kabinie nowej generacji modelu.

Wiadomości o nowej Fabii zamieścimy niezwłocznie po premierze.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji