NowościAktualnościNowa Skoda Fabia 2021 na pierwszych szkicach

Nowa Skoda Fabia 2021 na pierwszych szkicach

We wtorek 4 maja 2021 roku Skoda zaprezentuje czwartą generację miejskiej Fabii. Na kilkanaście dni przed debiutem producent zaprezentował pierwsze szkice nadwozia modelu.

O nowej Skodzie Fabii obszernie pisaliśmy kilka tygodni temu: Nowa Skoda Fabia – bliżej kompaktów – informacje i zdjęcia. Teraz producent pokazał pierwsze szkice karoserii modelu i zapowiedział, że jego design będzie dużo bardziej emocjonujący niż poprzedniczki. Nową Fabię mają charakteryzować dynamiczne linie oraz wyrazisty kształt przednich i tylnych lamp całkowicie w technice LED.

Samochód powstanie na platformie MQB-A0 i będzie aż o 11 cm dłuższy oraz o 4,8 cm szerszy niż dotąd – a to wpłynie nie tylko na większą ilość miejsca dla podróżujących oraz na bagaż, ale i na lepsze proporcje nadwozia.

nowa skoda fabia 2021 02
Nowa Skoda Fabia (2021): pierwsze szkice

Nowa Skoda Fabia będzie też bardziej aerodynamiczna. Wydłużony spojler dachowy z bocznymi lamelami, lusterka boczne o opływowym kształcie i aktywnie regulowane żebrowanie znajdujące się w dolnym wlocie powietrza w przednim zderzaku zapewniają niski współczynnik oporu powietrza.

Pozostałe szkice zdradzają wygląd oświetlenia nowej Fabii. Przednie reflektory w technice LED przypominają ostro cięte bloki lodu i sięgają aż do osłony chłodnicy. Moduł świateł do jazdy dziennej ma kształt litery L i zyskał charakterystyczne dla obecnych modeli Skody „krystaliczne” motywy, tak samo jak tylne lampy (teraz dwuczęściowe).

Ciekawostka: podobnie jak w przypadku drugiej generacji modelu najnowsza Skoda Fabia będzie oferowana z różnymi kolorami dachu do wyboru.

Pierwsza generacja Fabii w ciągu około 8 lat sprzedała się w liczbie 1,79 mln egzemplarzy. Druga, zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2007 roku, znalazła w sumie 1,7 mln nabywców. Trzecia odsłona, wprowadzona na rynek w 2014 roku, kontynuowała historię sukcesu i w 2019 roku stała się drugim najpopularniejszym modelem Skody po Octavii. Dotychczas wyprodukowano łącznie ponad 4,7 mln sztuk Fabii.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji