nowa skoda fabia 2021 01

We wtorek 4 maja 2021 roku Skoda zaprezentuje czwartą generację miejskiej Fabii. Na kilkanaście dni przed debiutem producent zaprezentował pierwsze szkice nadwozia modelu.

O nowej Skodzie Fabii obszernie pisaliśmy kilka tygodni temu: Nowa Skoda Fabia – bliżej kompaktów – informacje i zdjęcia. Teraz producent pokazał pierwsze szkice karoserii modelu i zapowiedział, że jego design będzie dużo bardziej emocjonujący niż poprzedniczki. Nową Fabię mają charakteryzować dynamiczne linie oraz wyrazisty kształt przednich i tylnych lamp całkowicie w technice LED.

Samochód powstanie na platformie MQB-A0 i będzie aż o 11 cm dłuższy oraz o 4,8 cm szerszy niż dotąd – a to wpłynie nie tylko na większą ilość miejsca dla podróżujących oraz na bagaż, ale i na lepsze proporcje nadwozia.

nowa skoda fabia 2021 02
Nowa Skoda Fabia (2021): pierwsze szkice

Nowa Skoda Fabia będzie też bardziej aerodynamiczna. Wydłużony spojler dachowy z bocznymi lamelami, lusterka boczne o opływowym kształcie i aktywnie regulowane żebrowanie znajdujące się w dolnym wlocie powietrza w przednim zderzaku zapewniają niski współczynnik oporu powietrza.

Pozostałe szkice zdradzają wygląd oświetlenia nowej Fabii. Przednie reflektory w technice LED przypominają ostro cięte bloki lodu i sięgają aż do osłony chłodnicy. Moduł świateł do jazdy dziennej ma kształt litery L i zyskał charakterystyczne dla obecnych modeli Skody „krystaliczne” motywy, tak samo jak tylne lampy (teraz dwuczęściowe).

Ciekawostka: podobnie jak w przypadku drugiej generacji modelu najnowsza Skoda Fabia będzie oferowana z różnymi kolorami dachu do wyboru.

Pierwsza generacja Fabii w ciągu około 8 lat sprzedała się w liczbie 1,79 mln egzemplarzy. Druga, zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2007 roku, znalazła w sumie 1,7 mln nabywców. Trzecia odsłona, wprowadzona na rynek w 2014 roku, kontynuowała historię sukcesu i w 2019 roku stała się drugim najpopularniejszym modelem Skody po Octavii. Dotychczas wyprodukowano łącznie ponad 4,7 mln sztuk Fabii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj