Opel Grandland X Hybrid

Zgodnie z przepisami tylko pojazdy uprzywilejowane mogą korzystać z niebieskich sygnałów świetlnych. Jednak ostatnio pojawił się wyjątek od tej zasady. Poznaj szczegóły.

Niebieskie światła (wraz z sygnałami dźwiękowymi o zmiennym tonie) są jednym z wyróżników pojazdów uprzywilejowanych. Z takim oświetleniem mogą się poruszać jeszcze tylko auta zabytkowe, jednak w tym przypadku przepisy zabraniają korzystania z tego wyposażenia na drogach publicznych.

Opel Blitz
W niebieskie sygnały świetlne zazwyczaj są wyposażone jedynie pojazdy uprzywilejowane oraz np. zabytkowe wozy strażackie (na zdjęciu – Opel Blitz).

Tymczasem na rynku pojawił się nowy model, który również jest wyposażony w niebieskie światło. Co prawda jest ono umieszczone w kabinie, pod lusterkiem wstecznym, ale pozostaje doskonale widoczne na zewnątrz. O jakim aucie mowa? Oczywiście o nowym Oplu Grandland X Hybrid!

Wspomniane niebieskie światło w hybrydowym Grandlandzie X pełni bardzo konkretną funkcję. Włącza się w momencie, gdy silnik spalinowy gaśnie, a samochód porusza się w trybie w pełni elektrycznym, informując w ten sposób innych uczestników ruchu o swojej obecności. Dzięki temu także funkcjonariusze pilnujący porządku na drogach bez trudu rozpoznają, że ten kompaktowy SUV jest uprawniony do poruszania się w tzw. strefach czystego transportu dla aut elektrycznych.

Opel Grandland X Hybrid

Przednionapędowy Opel Grandland X Hybrid na „prądzie” może pokonać do 57 km, a jego mocniejsza odmiana Hybrid4 z napędem na wszystkie koła w trybie elektrycznym przejedzie o 2 km więcej (do 59 km). Więcej na temat hybrydowego Opla Grandland X dowiecie się z poniższych artykułów:

Opel Grandland X Hybrid FWD – opis wersji i cennik

Opel Grandland X Hybrid4 AWD – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj