NowościAktualnościLexus LBX hitem w przedsprzedaży. Ile zamówień już złożono?

Lexus LBX hitem w przedsprzedaży. Ile zamówień już złożono?

Nowy Lexus LBX wzbudził spore zainteresowanie wśród klientów podczas pokazów przedpremierowych. Sprawdź, ile aut już zamówiono i które wersje cieszą się największą popularnością.

Lexus LBX ujrzał światło dzienne na początku czerwca tego roku, miesiąc później ruszyła przedsprzedaż tego modelu, a od 13 lipca do 11 sierpnia odbyła się seria pokazów przedpremierowych w salonach marki. W tym czasie polscy klienci zamówili blisko 400 egzemplarzy tego japońskiego crossovera. To bardzo obiecujący rezultat, jednak czas pokaże, czy LBX odbierze większemu modelowi NX tytuł najpopularniejszego Lexusa na naszym rynku.

Lexus LBX (2023)

Jak na razie największym zainteresowaniem cieszy się wersja Original Edition (37% zamówień), która znajduje się na szczycie gamy i oferuje bardzo bogate wyposażenie. Osoby rozważające jej zakup powinny się spieszyć, gdyż ta odmiana będzie dostępna jedynie w ramach przedsprzedaży i nie trafi na stałe oferty. Drugi pod względem popularności jest wariant Elegant z pakietem Tech (21% zamówień), a tuż za nim – wersja Emotion z pakietem Tech (20% zamówień). Jeśli zaś chodzi o konfiguracje kolorystyczne, to najpopularniejsze jest dwukolorowe malowanie z lakierem Sonic Copper (38% zamówień).

Każdy Lexus LBX jest wyposażony układ hybrydowy z silnikiem 1,5 l, którego moc systemowa wynosi 136 KM, a klienci mogą zdecydować się na wersję przednionapędową lub wyposażoną w inteligentny napęd na cztery koła E-Four. Ten drugi wariant wybiera obecnie co czwarty zamawiający (25% zamówień).

Lexus LBX (2023)

Na koniec warto jeszcze dodać, że do 31 sierpnia trwa specjalna oferta wyprzedażowa, w ramach której nowego Lexusa LBX można kupić nawet o 27 000 zł taniej. Dokładnie o tyle przeceniona została wersja specjalna Original Edition, dzięki czemu aktualnie kosztuje 182 900 zł lub 1568 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE. Na rabat w wysokości 19 000 zł można liczyć, zamawiając wariant Elegant z pakietem Tech. Po obniżce auto w takiej specyfikacji kosztuje 160 900 zł lub 1330 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE. Z kolei wybierając odmianę Emotion z pakietem Tech, można zyskać 20 000 zł. Cena tego samochodu po rabacie wynosi 163 900 zł lub 1370 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO One.

Sprawdź aktualny polski cennik nowego Lexusa LBX:

Lexus LBX – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji