NowościAktualnościNowy Lexus NX hitem na polskim rynku. Ile aut już sprzedano?

Nowy Lexus NX hitem na polskim rynku. Ile aut już sprzedano?

Lexus pochwalił się wynikami sprzedaży nowego NX. Druga generacja japońskiego SUV-a jest rozchwytywana na polskim rynku. Sprawdź szczegóły.

Lexus NX drugiej generacji ujrzał światło dzienne w czerwcu tego roku, a pod koniec lipca uruchomiono możliwość składania zamówień na ten model. Wczoraj poznaliśmy wstępne wyniki przedsprzedaży. Zanim jednak przedstawimy konkretne dane, warto wspomnieć, że podobnie jak w przypadku Toyoty Yaris Cross, klienci zainteresowani zakupem japońskiego SUV-a nie mogli jeszcze dokładnie go obejrzeć ani tym bardziej się nim przejechać.

Mimo to na polskim rynku złożono już ponad 1000 zamówień na nowego Lexusa NX. To imponujący rezultat, a co więcej – to najlepszy wynik na Starym Kontynencie. W żadnym innym europejskim kraju ten model nie cieszy się tak dużą popularnością jak u nas.

Lexus NX w najnowszym wydaniu bazuje na platformie GA-K i od strony technicznej jest blisko spokrewniony z aktualną Toyotą RAV4. W ofercie znajdziemy 5 poziomów wyposażenia, a gama silnikowa obejmuje wyłącznie wersje z napędem hybrydowym, w tym – po raz pierwszy w historii marki – hybrydę plug-in. Ceny tego modelu startują od 199 900 zł.

Sprawdź aktualny polski cennik nowego Lexusa NX:

Lexus NX (2022) – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji