Lexus NX 350h (2022)

Lexus pochwalił się wynikami sprzedaży nowego NX. Druga generacja japońskiego SUV-a jest rozchwytywana na polskim rynku. Sprawdź szczegóły.

Lexus NX drugiej generacji ujrzał światło dzienne w czerwcu tego roku, a pod koniec lipca uruchomiono możliwość składania zamówień na ten model. Wczoraj poznaliśmy wstępne wyniki przedsprzedaży. Zanim jednak przedstawimy konkretne dane, warto wspomnieć, że podobnie jak w przypadku Toyoty Yaris Cross, klienci zainteresowani zakupem japońskiego SUV-a nie mogli jeszcze dokładnie go obejrzeć ani tym bardziej się nim przejechać.

Mimo to na polskim rynku złożono już ponad 1000 zamówień na nowego Lexusa NX. To imponujący rezultat, a co więcej – to najlepszy wynik na Starym Kontynencie. W żadnym innym europejskim kraju ten model nie cieszy się tak dużą popularnością jak u nas.

Lexus NX w najnowszym wydaniu bazuje na platformie GA-K i od strony technicznej jest blisko spokrewniony z aktualną Toyotą RAV4. W ofercie znajdziemy 5 poziomów wyposażenia, a gama silnikowa obejmuje wyłącznie wersje z napędem hybrydowym, w tym – po raz pierwszy w historii marki – hybrydę plug-in. Ceny tego modelu startują od 199 900 zł.

Sprawdź aktualny polski cennik nowego Lexusa NX:

Lexus NX (2022) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj