NowościAktualnościToyota Corolla Cross kolejnym hitem marki. Ile aut już zamówiono?

Toyota Corolla Cross kolejnym hitem marki. Ile aut już zamówiono?

Nowa Toyota Corolla Cross spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród polskich klientów. Sprawdź, ile zamówień już złożono i poznaj szczegółowy cennik tego modelu.

Toyota Corolla Cross w europejskiej specyfikacji została przedstawiona w grudniu ubiegłego roku, a wraz z początkiem czerwca ruszyła przedsprzedaż tego kompaktowego SUV-a. Teraz polski oddział japońskiej marki pochwalił się, że w ciągu zaledwie 3 tygodni przyjęto już ponad 600 zamówień na ten model. Ma on tym samym spore szanse, aby stać się kolejnym bestsellerem na naszym rynku.

Toyota Corolla Cross (2022)

Z ujawnionych statystyk wynika, że największą popularnością cieszy się najbogatsza wersja wyposażeniowa Premiere Editon, która stanowi obecnie ponad 80% sprzedaży. Oferuje ona m.in. skórzaną tapicerkę z perforacją, kamerę 360 stopni, otwierane bezdotykowo, elektryczne drzwi bagażnika i asystenta parkowania Toyota Teammate uruchamianego zdalnie przez telefon. Interesujący wydaje się też fakt, że ponad 45% nabywców zdecydowało się na wariant z napędem na cztery koła AWD-i.

Toyota Corolla Cross z bliska – pierwsze wrażenia

Toyota Corolla Cross na polskim rynku jest oferowana z napędem hybrydowym 5. generacji. Silnik 2.0 Hybrid Dynamic Force z elektrycznym wsparciem generuje maksymalnie 197 KM i zapewnia przyspieszenie 0-100 km/h w 8,1 s. Średnie zużycie paliwa dla wersji przednionapędowej wynosi 5,9 l/100 km, a dla odmiany AWD-i to 6,3 l/100 km.

Gama prezentowanego SUV-a obejmuje trzy poziomy wyposażenia – Comfort (od 142 800 zł), Style (od 155 600 zł) oraz Premiere Edition (od 173 300 zł). Standardowa specyfikacja Corolli Cross zawiera m.in. 17-calowe felgi aluminiowe, rozbudowany pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego, reflektory LED, cyfrowy zestaw wskaźników oraz system multimedialny z 10,5-calowym ekranem dotykowym. Pierwsze auta trafią do klientów jesienią 2022 roku.

Sprawdź aktualny polski cennik Toyoty Corolla Cross:

Toyota Corolla Cross – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji