Artykuł partneraŁadowanie elektrycznej Skody bez pobierania wielu aplikacji – dzięki karcie Powerpass

Ładowanie elektrycznej Skody bez pobierania wielu aplikacji – dzięki karcie Powerpass

Skoda oferuje swoje auta elektryczne w ramach całego ekosystemu inteligentnych usług. Należy do nich karta Powerpass, która ułatwia ładowanie w miejscach publicznych. Obecnie zapewnia łatwy dostęp do ponad 540 tys. punktów ładowania w Europie, w tym do sieci szybkiego ładowania IONITY.

Powerpass – klucz do wygody

Usługa Powerpass umożliwia ładowanie samochodu elektrycznego w rozległej sieci punktów różnych operatorów za pomocą jednej, wspólnej karty. Klienci nie muszą martwić się o konieczność dodatkowych rejestracji oraz dokonywanie jednorazowych płatności, ponieważ te są regulowane na podstawie comiesięcznego rachunku. Sieć usługi obejmuje zarówno punkty ładowania prądem przemiennym AC, jak i stacje szybkiego ładowania DC, w tym superszybkie stacje IONITY.

W rezultacie kierowcy mają do dyspozycji ponad 540 tys. stacji w całej Europie. Usługa Powerpass świadczona jest przez firmę Elli – Volkswagen Group Charging GmbH. A powiązana z kartą aplikacja pozwala śledzić wszystkie dane dotyczące dotychczasowego ładowania oraz płatności.

Plug & Charge – ładowanie bez karty

W ramach usługi Powerpass dostępna jest funkcja Plug & Charge, która ułatwia ładowanie wszystkich Enyaqów z oprogramowaniem ME3.0 lub nowszym. Dzięki tej funkcji samochód jest automatycznie identyfikowany w kompatybilnych punktach ładowania powiązanych z aplikacją. Proces ładowania rozpoczyna się bez potrzeby wyjmowania karty – wystarczy podłączyć wtyk do gniazda i gotowe.

Skoda_Powerpass_2
W przypadku funkcji Plug & Charge samochód sam komunikuje się z terminalem ładowania. Nie trzeba aktywować procesu uzupełniania energii ani w aplikacji, ani kartą. Wystarczy podłączyć wtyk do gniazda. Funkcję tę obsługują np. stacje IONITY.

Powerpass Map

Niedawno wprowadzona funkcja Powerpass Map integruje aplikację z systemem operacyjnym Skody Enyaq. Dzięki niej użytkownicy egzemplarzy z oprogramowaniem ME3.0 lub nowszym dysponują wygodnym dostępem do kompleksowych informacji o publicznych punktach ładowania na centralnym ekranie we wnętrzu samochodu. Mogą sprawdzić informacje takie jak godziny otwarcia, obowiązujące ceny oraz maksymalną moc ładowania poszczególnych punktów. Wyszukiwanie stacji można filtrować zgodnie ze swoimi wymaganiami oraz wyświetlać i wpisywać opinie na temat danego miejsca. Aplikacja pomaga też znaleźć najbliższą lub najlepiej ocenianą stację i prowadzi do niej bezpośrednio poprzez samochodową nawigację. Za pomocą aplikacji można sprawdzić także, jakie obiekty – np. sklepy czy restauracje, znajdują się w pobliżu punktu ładowania.

Taryfy dla różnych grup klientów

Użytkownicy usługi Powerpass mogą spośród trzech taryf: Charge Free, Simply Charge i Charge Faster. Pierwsza z nich jest opcją podstawową i umożliwia ładowanie bez żadnych opłat miesięcznych. Druga taryfa Simply Charge jest skierowana do osób podróżujących na dłuższych dystansach. Obejmuje ona miesięczną opłatę, dzięki której klienci mogą korzystać z niższych cen niż w wersji Charge Free. Trzecia taryfa – Charge Faster – jest przeznaczona do odbywania częstych podróży na dłuższych dystansach, z opcją znacznie tańszego ładowania. Miesięczna opłata jest tu wyższa, ale w zamian kierowców obowiązują niższe ceny za ładowanie AC i DC, a zwłaszcza za błyskawiczne ładowanie IONITY. Opłaty są naliczane w formie comiesięcznej faktury z wyszczególnieniem wszystkich sesji ładowania. Szczegółowy cennik i więcej informacji można znaleźć na stronie www.skoda-auto.pl/samochody-elektryczne/powerpass.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji