Współpraca reklamowaNowa aplikacja MyŠkoda – steruj funkcjami auta przez smartfon

Nowa aplikacja MyŠkoda – steruj funkcjami auta przez smartfon

„Wszystko w jednym” – nowa aplikacja MyŠkoda łączy dodatkowe funkcje i zaktualizowany, łatwiejszy w obsłudze interfejs. Jest kompatybilna ze wszystkimi obecnymi modelami Skody i zapewnia dostęp do różnych funkcji auta, a także inteligentnych usług.

Odświeżona aplikacja MyŠkoda służy teraz jako ujednolicona platforma dla właścicieli wszystkich aktualnych, kompatybilnych modeli Skody. Zapewnia bezproblemowy dostęp do wybranych funkcji samochodu i wprowadza szeroką gamę nowych lub udoskonalonych funkcji, w tym inteligentne usługi, takie jak Pay to Park i Pay to Fuel (z ang. opłaty za parkowanie oraz za tankowanie), a także program lojalnościowy dla użytkowników (początkowo wprowadzony na wybranych rynkach). Co więcej, integracja karty Powerpass z aplikacją usprawnia proces ładowania elektrycznych modeli Skody.

„Skoda stawia swoich klientów na pierwszym miejscu i stara się, aby mogli bezproblemowo użytkować swoje auta. Aby poprawić komfort użytkowania samochodu, niezbędne jest słuchanie ich opinii – i wprowadzanie nowych, innowacyjnych funkcji. Teraz ulepszamy funkcjonalność aplikacji MyŠkoda, łącząc wszystkie funkcje w ramach jednej platformy. Dzięki integracji Powerpass kierowcy samochodów elektrycznych i hybryd plug-in mają bezpośredni dostęp do ponad 660 000 punktów ładowania w całej Europie za pośrednictwem aplikacji. A dzięki inteligentnym usługom, takim jak Pay to Park i Pay to Fuel dodatkowo ułatwiamy codzienne życie znacznie większej liczbie klientów” – powiedział Martin Jahn, członek zarządu Škoda Auto ds. sprzedaży i marketingu.

Nowe funkcje, łatwiejsze w obsłudze i kompatybilne ze wszystkimi obecnymi modelami

Zaktualizowana aplikacji MyŠkoda oferuje klientom szereg nowych funkcji oraz bardziej intuicyjny interfejs. Użytkownicy modeli w pełni elektrycznych, hybryd plug-in i aut z konwencjonalnymi układami napędowymi uzyskują dostęp do nowych funkcji poprawiających komfort lub usprawniających codzienne czynności. Zaktualizowana aplikacja zawiera zupełnie nowy ekran główny, estetyczniejsze grafiki i widżet informacyjny, dzięki czemu jest jeszcze łatwiejsza w użyciu.

Najnowszą aktualizację obsługują wszystkie obecne i nadchodzące modele Skody, w tym modele z silnikami spalinowymi i hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in wyprodukowane po lipcu 2020 r. Użytkownicy tych aut, którzy wcześniej korzystali z aplikacji MyŠkoda Essentials, mogą teraz przejść do nowej aplikacji MyŠkoda, zachowując swoje dotychczasowe konto. Właściciele modeli Skody wyprodukowanych do lipca 2020 r. na razie będą nadal korzystać z aplikacji MyŠkoda Essentials.

Nowa aplikacja MySkoda 2024 05
Aplikacja MyŠkoda umożliwia sprawdzenie statusu samochodu, w tym zamknięcie drzwi.

Szeroka gama nowych funkcji

Zaktualizowana aplikacja MyŠkoda integruje wiele usług cyfrowych Škoda Connect i obejmuje dodatkowe elementy na całej drodze podróży klienta, począwszy od złożenia zamówienia na nowych samochód. Użytkownicy oczekujący na dostawę nowiutkiej Skody docenią nową funkcję Track & Explore, która w czasie rzeczywistym zapewnia informacje o statusie produkcji pojazdu. Dodatkowo w każdej chwili mogą oni sprawdzić konfigurację swojego auta. Tym, którzy chcą bliżej poznać jego funkcje i wyposażenie, aplikacja zapewnia dostęp do filmów instruktażowych (w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Hiszpanii).

Udoskonalona aplikacja MyŠkoda obejmuje teraz także nowe inteligentne usługi dla klientów, którzy już otrzymali swój samochód. Aplikacja Pay to Park upraszcza proces rozpoznawania stref parkowania i płacenia za parkowanie w różnych miastach Europy. Z kolei funkcja Pay to Fuel umożliwia automatyczne płatności na wybranych stacjach paliw – z pominięciem kolejki do kasy.

Nowa aplikacja MySkoda 2024 06
Ci, którzy dopiero zamówili nową Skodę, za pośrednictwem aplikacji mogą śledzić statusu jej produkcji.

Integracja Powerpass: dostęp do ponad 660 000 punktów ładowania w jednej aplikacji

Użytkownikom elektrycznej Skody Enyaq i hybrydowych wariantów plug-in odświeżona aplikacja MyŠkoda udostępnia kolejne nowe funkcje. Dzięki integracji karty Powerpass nie trzeba już korzystać z osobnej aplikacji. Nowa funkcjonalność zapewnia dostęp do ponad 660 000 punktów ładowania w całej Europie – to rezultat partnerstwa z ponad 870 dostawcami. Powerpass upraszcza także zarządzanie domowymi urządzeniami do ładowania, takimi jak wallbox Škoda iV.

Ponadto aplikacja oferuje możliwość zarządzania planami ładowania, korzystania z funkcji Plug & Charge oraz przeglądania historii ładowania. Obecni użytkownicy Powerpass mogą pobrać lub zaktualizować aplikację MyŠkoda, przejść do sekcji Powerpass i potwierdzić połączenie ze Škoda ID – w ten sposób nastąpi automatyczny transfer danych. Użytkownicy znajdą większość funkcji, które znają z Powerpass, w nowej zakładce Profil, która zastąpiła kartę Ustawienia. „Tutaj użytkownicy mogą aktywować usługę, znaleźć swoje faktury i historię obciążeń, a także co miesiąc zmieniać taryfę” – wyjaśnia Adam Klas ze Skody. Zaktualizowano również sekcję Mapy, dzięki czemu punkty ładowania, w których użytkownicy mogą korzystać z Powerpass, są teraz wyróżnione. Znajdują się tam także informacje na temat dostępnych złączy oraz mocy ładowania. Samo ładowanie można rozpocząć zarówno w aplikacji, za pomocą karty, jak i automatycznie, poprzez Plug & Charge.

Kolejne przykłady rozszerzenia funkcjonalności aplikacji MyŠkoda o Powerpass to możliwość sprawdzenia stanu naładowania Skody Enyaq ze smartfona lub zdalne aktywowanie klimatyzacji.

Bardziej intuicyjny design i dodatkowe opcje rozrywki

Nowy wygląd aplikacji dodatkowo poprawia wygodę obsługi. Istotne informacje – takie jak stan ładowania czy status samochodu – są teraz łatwiej dostępne, można bowiem wyświetlać je teraz za pomocą widżetów w głównym widoku aplikacji. Ponadto nowa aplikacja MyŠkoda oferuje dynamiczny kanał informacyjny zawierający grafiki i artykuły ze świata Skody. Co więcej, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Hiszpanii wprowadzono program lojalnościowy umożliwiający użytkownikom zdobywanie punktów poprzez wykonywanie różnych wyzwań. Punkty te można wymienić na gadżety Skody.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji