Akcja „Prędkość”

W piątek 20 grudnia policja w całym kraju będzie prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Sprawdź szczegóły tej akcji.

Przez cały jutrzejszy dzień należy się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości. Policja zapowiedziała, że na drogi wyjadą zarówno oznakowane radiowozy, jak i nieoznakowane auta z wideorejestratorami. Największa liczba patroli ma zostać skierowana w miejsca szczególnie niebezpieczne, w których najczęściej dochodzi do wypadów. Podobnie jak w przypadku akcji „SMOG”, funkcjonariusze nie będą skupieni jedynie na mierzeniu prędkości, ale zwrócą również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Celem przeprowadzenia tej akcji jest oczywiście ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, ponieważ statystyki są zatrważające. W tym roku policja odnotowała już ponad 47 000 przypadków, w których kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. To wzrost aż o prawie 70% w porównaniu z 2018 r.

Ponadto od początku tego roku doszło już do ponad 25 tysięcy wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 2087 osób, a przeszło 30 tysięcy zostało rannych. Chociaż najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to za największą liczbę śmiertelnych wypadków odpowiada niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W wyniku nadmiernej prędkości w tym roku zginęło już 726 osób.

Zobacz również: Rząd zapowiada zaostrzenie kar dla kierowców

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj