Na drogach w całej Polsce jest przeprowadzana ostatnia w tym roku akcja „SMOG”. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i badać skład spalin.

W czwartek 12 grudnia funkcjonariusze po raz ostatni w tym roku będą kontrolować poziom zanieczyszczeń emitowanych przez zatrzymywane auta. Policjanci są wyposażeni zarówno w analizatory spalin (do aut benzynowych), jak i dymomierze do badania silników Diesla.

Dzisiejsze działania ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Dlatego na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy nie ma co liczyć. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, policjanci mogą odebrać dowód rejestracyjny niesprawnego auta i zabronić dalszej jazdy.

Pamiętajmy, że kontrola stanu technicznego pojazdów to nie jedyne zadanie policji. Funkcjonariusze będą reagowali na wszystkie inne wykroczenia, więc piraci drogowi również nie powinni czuć się dziś bezkarni.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj