AdBlueMercedes-Benz C 250 d (gen. 205) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz C 250 d (gen. 205) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz C 250 d (gen. 205)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz C 250 d to elegancki sedan, który charakteryzuje się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Samochód jest napędzany przez silnik o pojemności 2143 ccm i mocy 150 KM. Warto zauważyć, że do poprawnego działania silnika potrzebne jest uzupełnianie AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Mercedes-Benz C 250 d spełnia normę Euro 6, co świadczy o jego niskiej emisji zanieczyszczeń. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz C 250 d (gen. 205)?

W samochodzie Mercedes-Benz C 250 d (gen. 205) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 204 KM (150 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji