W środę 9 października czekają nas wzmożone kontrole drogowe. Policjanci w całej Polsce sprawdzą poziom zanieczyszczeń emitowanych przez auta. Funkcjonariusze zwrócą uwagę także na inne nieprawidłowości.

Dopiero co pisaliśmy o wrześniowej edycji akcji „SMOG”, a już dziś policja ponownie zbada skład spalin kontrolowanych pojazdów. Toksyczność gazów wydechowych sprawdza się przy pomocy dymomierzy (silniki wysokoprężne) i analizatorów spalin (silniki benzynowe). Jeśli funkcjonariusz stwierdzi, że dopuszczalne normy zanieczyszczeń są przekroczone, może zatrzymać dowód rejestracyjny niesprawnego auta. Policjant nie musi fizycznie zabrać dokumentu od kierującego – teraz może to zrobić także wirtualnie, za pośrednictwem bazy CEPiK.

Jaki jest cel akcji „Smog”?

Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które emitują nadmierną ilość spalin, przyczyniając się do pogorszenia jakości powietrza. Ale to nie jedyne, czym zajmie się dzisiaj policja. Funkcjonariusze drogówki będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. To oznacza, że może być również m.in. sprawdzana trzeźwość kierujących i wręczane mandaty za przekroczenie prędkości.

1 KOMENTARZ

  1. Chyba rzucili wszystkie siły, bo normalnie przy takich akcjach ich tylu nie było. Albo ja miałem dzisiaj jakiegoś pecha. Na szczęście Yetiway dał radę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj