Abarth 695

„Wycieczka po Europie w 1949 godzin” musiała zostać przerwana z powodu wybuchu pandemii. Kilka dni temu Abarth 695 znów wyruszył w trasę.

Włoska marka świętuje swoje 70-lecie i z tej okazji jest organizowana „Wycieczka po Europie w 1949 godzin”. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, pod koniec lutego Abarth 695 70° Anniversario wyruszył z Holandii w liczącą 3700 km trasę, odwiedzając po drodze Belgię, Niemcy, Szwajcarię, Włochy, Francję, Hiszpanię oraz Portugalię. Na mecie w Lizbonie miał pojawić się po 81 dniach, czyli w połowie kwietnia.

Abarth 695
Gdy jubileuszowy Abarth po raz pierwszy wyruszał w podróż, była jeszcze zima.

Tak się jednak nie stało, a powód jest nam doskonale znany – wybuchła epidemia koronawirusa, zamrażając Europę na długie miesiące. Do tego momentu jubileuszowy Abarth zdążył dojechać do Niemiec, gdzie konieczny był przymusowy postój. Dopiero po zniesieniu obostrzeń samochód wrócił do Turynu – siedziby marki.

6 lipca Abarth 695 70° Anniversario ponownie opuścił Turyn, aby kontynuować podróż. Trasa się nie zmieniła – włoski „maluch” ruszył w kierunku Riwiery Francuskiej, a następnie uda się do Hiszpanii, przejeżdżając przez Barcelonę i Madryt, by zakończyć tę wielką wycieczkę w Lizbonie, stolicy Portugalii.

„Wznowienie naszej europejskiej podróży jest również pozytywnym znakiem powrotu do normalności, dzielenia się emocjami i pasjami wraz z liczącą prawie 130 000 fanów społecznością Abartha i ponad 80 klubami, które wspierają przedsięwzięcie. A entuzjazm do naszej marki, a w szczególności do jubileuszowej serii specjalnej Abarth 695 70° Anniversario, potwierdzony jest również sukcesem handlowym: sprzedana już została ponad połowa z 1949 egzemplarzy limitowanej edycji” – powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA.

Zobacz również:

Regulowany spojler nowego Abartha to hołd dla tradycji marki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj