NowościAktualnościDroga ekspresowa nad morze. Tam prace idą pełną parą

Droga ekspresowa nad morze. Tam prace idą pełną parą

Kierowcy z niecierpliwością czekają na ukończenie ważnej „ekspresówki” nad morze. Patrząc na postęp prac można się spodziewać rychłego ukończenia tej inwestycji.

Najszybsze połączenie między Trójmiastem a Szczecinem (czyli wschodnią i zachodnią częścią Bałtyku) zapewnia droga krajowa nr 6. Od kilku lat nie jest już ona zwykłą „krajówką”, a po części nowoczesną trasą ekspresową S6. Bezpieczny i szybki przejazd możliwy jest ze Szczecina aż do Koszalina (mijając po drodze Kołobrzeg), a po drugiej części wybrzeża od okolic Lęborka do samego Trójmiasta. Wciąż jednak brakuje bardzo ważnego fragmentu drogi S6, który zapewniłby błyskawiczny dojazd do wielu kurortów nad Pomorzem Środkowym – m.in. do Łeby czy Ustki. Na szczęście droga ekspresowa S6 w przyszłości zostanie wydłużona, by finalnie dotrzeć aż do istniejącego odcinka Koszalin-Szczecin.

Droga S6 (Słupsk-Lębork). Jaki jest postęp prac?

Nim to jednak nastąpi, drogowcy muszą sfinalizować bardziej priorytetowy odcinek od Słupska do Lęborka, a konkretnie do Bożepola Wielkiego, skąd biegnie już gotowa „ekspresówka” do Trójmiasta. W ostatnich dniach udało się uzyskać od Wojewody Pomorskiego decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla ostatniego fragmentu, który dotychczas pozostawał „zamrożony” z powodu niedokonania czynności formalnych – mowa tu o 16-kilometrowym odcinku Słupsk-Bobrowniki. Dzięki wydaniu ZRID w krótkim czasie powinny ruszyć procedury odszkodowawcze za przejęcie nieruchomości i terenów pod budowę drogi, po których sfinalizowaniu na plac budowy będą mogły wjechać maszyny.

Droga ekspresowa S6. Jaki będzie miała przebieg w woj. pomorskim?

Nowy fragment drogi ekspresowej S6 poprowadzi ze Słupska przez miejscowości Damnica, Bobrowniki, Rzechcino, Skórowo, Leśnice. Następnie ominie Lębork (zostaną wybudowane dwa węzły: Lębork Południe i Lębork Wschód) i, przez Łęczyce, połączy się z obecną S6 w Bożepolu Wielkim. Inwestycja obejmie wybudowanie wielu wiaduktów (pełniących także rolę przejść dla zwierząt), miejsc obsługi podróżnych, dróg lokalnych i innych elementów infrastruktury (ekranów akustycznych, pasów zieleni, systemu odprowadzania wody itp.).

Droga S6 (Słupsk-Lębork). Kiedy otwarcie?

GDDKiA nie podzieliła się oficjalnym terminem udostępnienia tego fragmentu dla kierowców. Niewykluczone jednak, że nastąpi do przed 2026 rokiem. Według wcześniejszych zapewnień wiceszefa MSWiA, Pawła Szefernakera, do 2026 roku droga ekspresowa S6 ma bowiem być gotowa w całości.

Polecamy również:

Tą drogą ekspresową w moment dotrzemy nad morze. Wiadomo, kiedy będzie gotowa

Kierowcy zacierają ręce. Nowa „ekspresówka” już prawie gotowa

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji