NowościAktualnościNowa „ekspresówka” oddana kierowcom. Rozładuje ruch nad Bałtykiem

Nowa „ekspresówka” oddana kierowcom. Rozładuje ruch nad Bałtykiem

Drogowcy udostępnili kierowcom niezwykle ważny fragment kluczowej drogi ekspresowej nad morzem. Dzięki niemu znikną ogromne korki w sezonie wakacyjnym.

Wielu kierowcom droga krajowa nr 6 od razu kojarzy się z letnimi wyjazdami nad morze. W zasadzie to zawsze trzeba nią trochę przejechać, albo przynajmniej ją „przeciąć”, by dostać się do miejscowości położonych bezpośrednio nad Bałtykiem. Krajowa „szóstka” łączy Trójmiasto ze Szczecinem, zahaczając m.in. o Lębork (tam można odbić na Łebę), Słupsk (dobre połączenie z Ustką), Koszalin (z położonym obok Mielnem) i Kołobrzeg.

Droga ekspresowa S6. Gdzie nią dojedziemy?

Dojazd nad morze tą drogą coraz rzadziej wiąże się z powolną jazdą jednopasmową „krajówką”, gdyż systematycznie oddawane są kolejne fragmenty mającej zastąpić ją drogi ekspresowej S6. Kierowcy już dzisiaj mają zapewnione błyskawiczne połączenie między Koszalinem i Kołobrzegiem oraz dalej na zachód, aż do samego Szczecina. Nowoczesną drogą S6 pojedziemy również wokół Słupska i od okolic Lęborka (od miejscowości Bożepole Małe) aż do Trójmiasta (tzw. trasa kaszubska). Mamy dobrą wiadomość, gdyż właśnie oddano do użytku kolejny odcinek „S6-tki”, tym razem na Pomorzu Środkowym. Gdzie kierowcy będą mogli nieco przyspieszyć?

Droga S6. Nowy odcinek w rejonie Koszalina oddany do użytku

Drogowcy udostępnili do ruchu 5,5-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S6 pełniący funkcję obwodnicy Sianowa – miejscowości oddalonej o ok. 10 kilometrów na wschód od Koszalina. Definitywnie znikną zatem trudności, z jakimi dotychczas musieli borykać się kierowcy, jadąc krajową „szóstką” przez centrum Sianowa. Była ona pełna ciasnych zakrętów (nawet pod kątem blisko 90 stopni), skrzyżowań i przejść dla pieszych. Podczas intensywnego ruchu w sezonie letnim na porządku dziennym były korki, z którymi zmagali się nie tylko urlopowicze, ale i społeczność lokalna. Dzięki nowoczesnej „ekspresówce” w dosłownie chwilę będzie można ominąć Sianów i szybciej dotrzeć do Koszalina.

Droga S6 (Koszalin-Sianów). Jakie dalsze plany?

Otwarcie obwodnicy Sianowa nie byłoby możliwe bez wybudowania węzła Sianów Zachód, zlokalizowanego w pobliżu sąsiedniej miejscowości Gorzebądz. Zapewnia on dogodne połączenie z drogą wojewódzką 203, którą dostaniemy się do popularnych kurortów nad Bałtykiem (Łazy, Dąbki). W niedalekiej przyszłości droga S6 z tego miejsca „pobiegnie” w kierunku Koszalina, łącząc się na węźle Koszalin Wschód. Ten 4,3-kilometrowy fragment jest obecnie w budowie, a udostępnienie go kierowcom planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Polecamy również:

Szybciej nad morze. Kolejna droga ekspresowa na ukończeniu

Na tą „ekspresówkę” czekają podróżujący nad Bałtyk. Wiemy, kiedy będzie gotowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji