NowościAktualnościTa „ekspresówka” buduje się od lat. Wiemy, kiedy będzie ukończona

Ta „ekspresówka” buduje się od lat. Wiemy, kiedy będzie ukończona

Kierowcy z niecierpliwością wyczekują sfinalizowania prac nad tą drogą ekspresową. GDDKiA podzieliła się ostatecznymi terminami oddania jej do użytku. Sprawdź, kiedy to nastąpi.

Mieszkańcy Warszawy nie mogą narzekać na sieć dróg szybkiego ruchu. Ze stolicy Polski w mgnieniu oka dotrzemy do Łodzi, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Białegostoku, Lublina i Rzeszowa. Wciąż jednak nie ma pełnoprawnej drogi ekspresowej z Warszawy do Krakowa. To niezwykle ważna trasa, ponieważ przejmuje nie tylko ruch do stolicy województwa małopolskiego, ale i mnóstwo aut jadących w stronę gór (głównie Zakopanego). Tym bardziej dziwi fakt, że „ekspresówka” S7 na południe Polski nadal nie została ukończona. Mamy jednak dobre wieści, bo drogowcy niebawem udostępnią kierowcom jeden z brakujących fragmentów niedaleko Krakowa. GDDKiA podała też ostateczny termin ukończenia drogi ekspresowej Warszawa-Kraków. Sprawdź, kiedy to nastąpi.

Droga ekspresowa S7 (Warszawa-Kraków). Jak obecnie wygląda?

Obecnie kierowcy korzystają z pełnoprawnej drogi ekspresowej S7 (z dwoma pasami w każdą stronę) od Warszawy do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego w okolicach miejscowości Moczydło (powiat miechowski). Dalsza droga do Krakowa wymaga zjechania z powrotem na krajową „siódemkę”. W międzyczasie drogowcy oddali do użytku inny fragment S7, omijający Słomniki (Szczepanowice-Widoma). Do ukończenia tej „ekspresówki” brakuje zatem odcinka Moczydło-Miechów, Miechów-Szczepanowice i Widoma-Kraków Nowa Huta (łącznie ok. 42 km).

Droga S7 (Kraków-Warszawa). Kiedy koniec budowy?

GDDKiA niedawno poinformowała, że na ostatniej prostej są prace panujące na fragmencie Moczydło-Miechów (18,7 km) i planuje otworzyć go dla kierowców w przeciągu kilku tygodni. Droga pójdzie w większości nowym śladem terenami Wyżyny Miechowskiej, która ma dostarczać kierowcom niezwykłych widoków. Do dyspozycji podróżnych będą dwa MOP-y: Małoszów i Tochołów. Po oddaniu tego odcinka trasa Warszawa-Miechów będzie w całości „ekspresówką” S7.

Wiadomo także, kiedy nastąpi długo wyczekiwane ukończenie drogi ekspresowej S7 między Warszawą a Krakowem. Drugi z brakujących odcinków (Miechów-Szczepanowice; 5,3 km) będzie gotowy w sierpniu 2024 roku, a ostatni (Widoma-Kraków Nowa Huta) – w listopadzie 2024 roku. Właśnie tę drugą datę należy upatrywać jako termin sfinalizowania tej inwestycji. Istnieje zatem szansa, że kierowcy na zimę 2024/2025 znacznie szybciej dojadą do Miasta Królów i na Podhale.

Polecamy również:

Kierowcy wreszcie doczekali się drogi ekspresowej na Mazury. Jakiej?

Nowa droga ekspresowa przetnie całą Polskę. Kiedy to nastąpi?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji