NowościAktualnościWreszcie łatwiej kupić e-winietę. Tego brakowało jadącym na wakacje

Wreszcie łatwiej kupić e-winietę. Tego brakowało jadącym na wakacje

W niepamięć odchodzą problemy z e-winietami, jakie dotykały kierowców wyjeżdżających autem na zagraniczne wakacje. Sprawdź, co się zmieniło w systemie kupna e-winiet.

Urlopowicze z Polski często wybierają się swoimi samochodami do Chorwacji (i innych krajów bałkańskich) oraz np. do Włoch czy Francji. Aby się tam dostać, trzeba przejechać przez wiele innych państw, co oczywiście wiąże się z kupnem winiet, czyli uiszczeniem opłaty za skorzystanie z płatnych odcinków dróg. Polacy mogą je zakupić m.in. za pośrednictwem platformy Autopay, która oferuje sprzedaż winiet elektronicznych (tzw. e-winiet) obowiązujących w czterech popularnych krajach „przejazdowych” – Czechach, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech.

E-winiety w Autopay. Co się zmieni?

Wielu kierowcom, zwłaszcza traktujących z dystansem płatności poprzez aplikację w smartfonie, dotychczas przeszkadzała konieczność zakupienia winiety i opłacenia jej przy użyciu aplikacji Autopay. Dla niektórych był to wręcz warunek przeważający nad wyborem innej formy kupna i płatności za e-winietę. Mamy jednak dobrą wiadomość, ponieważ Autopay wprowadziło opcję zakupu e-winiety do Czech, Słowenii, Słowacji i na Węgry w bardziej tradycyjny sposób, tj. na swojej stronie internetowej pod adresem autopay.pl/e-winieta. Kierowcy znajdą tam prosty i intuicyjny system, który krok po kroku przeprowadzi przez proces zakupu winiety i od razu przekieruje przez płatność bankowością elektroniczną. Zamówiona winieta zostanie przesłana na podany w formularzu adres e-mail.

Poprzez usługę Autopay kierowcy mogą też płacić m.in. za polskie autostrady, a także parkowanie i myjnie samochodowe. Należy ona do polskiej spółki Blue Media, która planuje ją dalej rozwijać. W efekcie już niedługo pod marką Autopay będą oferowane wszystkie usługi sygnowane do tej pory przez Blue Media.

Polecamy także:

Koniec z tanimi winietami. Wakacyjna podróż będzie droższa

E-winiety w kolejnym państwie. Będą problemy w wakacje

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji