PoradyKupujesz e-winietę? Uważaj na pośredników, bo możesz dużo przepłacić!

Kupujesz e-winietę? Uważaj na pośredników, bo możesz dużo przepłacić!

Wakacyjny wyjazd to duży cios dla portfela. Warto o tym pamiętać i nie ponosić zbędnych wydatków. Można zaoszczędzić chociażby na winietach.

Promocje, rabaty, przeceny, używane rzeczy, porównywarki cen – w dobie stale rosnących cen wiele osób na różne sposoby stara się ograniczyć niepotrzebne wydatki. Jedną z metod na poczynienie oszczędności są zakupy bez pomocy pośredników. W taki sposób można kupować chociażby winiety na autostrady i drogi ekspresowe wielu państw Europy.

Szukającym oszczędności polecamy korzystanie z oficjalnych, prowadzonych przez  zarządców płatnych dróg lub ich powiązanych z nim instytucji stron umożliwiających zakup e-winiety. Nie mamy tu na myśli wyłącznie polskich stron pośredniczących. Takie usługi są świadczone także w innych krajach. Na szali są spore oszczędności.

Jak oszczędzić na zakupie winiety na autostrady?

Żeby nie być gołosłownym: 10-dniowa winieta na Węgry dla auta osobowego kupowana w serwisie nemzetiutdij.hu kosztuje 5500 forintów, czyli niecałe 66 złotych (przeliczając w dniu 8 lipca na stronie kalkulatora walutowego coinmill.com). Winieta kupowana w hu-vignette.com kosztuje już 73,93 zł, a na stronie pzmtravel.com.pl – aż 92 zł. Na stronie autopay.pl/e-winieta co prawda została wyceniona na 63,60 zł, ale pod formularzem znajdziemy informację, że finalny koszt całej operacji zakupowej wynosi 81,60 zł, bo zostaje powiększony o koszt obsługi serwisowej wynoszący 18 zł.

Podobnie wyglądają scenariusze dotyczące zakupu elektronicznych winiet do innych państw – w tym Czech czy Słowacji – z pomocą pośredników. Owszem. Bywa to wygodniejsze, bo wszystkie winiety można kupić w jednym miejscu lub za pomocą estetyczniej wyglądającej strony, na której nie trzeba szukać możliwości przełączenia się na język obcy dla danego państwa, ale czy warto przepłacać za e-winietę? W przypadku wspomnianych elektronicznych winiet na Węgry dopłacimy od 12% do nawet 40%! Kto chce zaoszczędzić, powinien pamiętać, że strony wielu zagranicznych operatorów winiet są już dostępne w języku polskim, a do tego łatwe w obsłudze.

Elektroniczne winiety – na jakich stronach można je kupić przez internet?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji