W ofercie serwisów Netflix i Amazon Prime Video nie brakuje filmów i programów o samochodach. Sprawdź, co warto obejrzeć.

Od środy 25 marca zaostrzeniu uległy zasady ochrony przed koronawirusem. Polski rząd wprowadził m.in. zakaz zgromadzeń i spotkań, a możliwość wychodzenia z domu została ograniczona wyłącznie do sytuacji niezbędnych (dojazdy do pracy, zakupy, spacery z psem). Żeby się nie nudzić podczas tej przymusowej kwarantanny, warto zapoznać się z ofertą serwisów streamingowych.

Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych filmów i programów motoryzacyjnych, które można znaleźć na platformach Netflix i Amazon Prime Video. Na dole artykułu podajemy również informacje o dostępnych planach abonamentowych w obydwu serwisach.

Formula 1: Jazda o życie – Netflix

Chyba żadnemu miłośnikowi F1 nie trzeba przedstawiać tej produkcji. Na Netflixie znajdziemy dwa sezony tego serialu, pierwszy został nakręcony w czasie zmagań w 2018 r., a drugi dokumentuje mistrzostwa z 2019 r. W sytuacji, gdy tegoroczny sezon wyścigowy stoi pod znakiem zapytania, warto przypomnieć sobie szczegóły rywalizacji między kierowcami i zespołami w poprzednich latach.

Senna – Netflix

Pozostajemy w temacie Formuły 1. W 2012 r. ten film biograficznym opowiadający historię Ayrtona Senny otrzymał nagrodę BAFTA za najlepszy dokument.

Fangio: Człowiek, który poskromił maszyny – Netflix

Gdy obejrzymy już materiał o Ayrtonie Sennie, warto poznać również losy Juana Miguela Fangio, którego brazylijski mistrz F1 uważał za jednego z najlepszych kierowców naszych czasów.

The 24 Hour War – Netflix

Jeśli poczujecie przesyt Formułą 1, w kolejce do obejrzenia czeka jeszcze film o rywalizacji Forda i Ferrari w Le Mans. Jednak w przeciwieństwie do fabularnego Le Mans ’66 z zeszłego roku, The 24 Hour War jest dokumentem, w którym wykorzystano oryginalne materiały filmowe z lat 60., okraszone współczesnym komentarzem ekspertów.

APEX: Historia supersamochodu – Netflix

Interesująca produkcja, w której bliżej poznajemy szwedzkiego producenta supersamochodów – firmę Koenigsegg i jej model One:1.

The Grand Tour – Amazon Prime Video

W przypadku platformy Amazona „pozycją obowiązkową” jest The Grand Tour. Po odejściu z Top Gear trzech prowadzących Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May stworzyło nowe show motoryzacyjne pod auspicjami amerykańskiego giganta. Do tej pory wyemitowano 3 pełne sezony programu oraz 1 odcinek 4. serii.

Netflix, Amazon Prime Video – jak oglądać, ile kosztuje?

Wszystkie wymienione przez nas produkcje są dostępne w wersji z polskimi napisami lub lektorem. Podstawowy abonament na Netflixie kosztuje 34 zł miesięcznie. Jeśli korzystamy z kilku urządzeń równocześnie musimy wybrać pakiet Standardowy (43 zł/miesiąc) lub Premium (52 zł/miesiąc). Za dostęp do Amazon Prime Video zapłacimy 5,99 euro (ok. 27 zł) miesięcznie.

Zobacz również:

Humble Just Drive – zestaw gier wyścigowych

Wirtualny spacer po muzeach motoryzacji z całego świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here