Badanie piaskarki

Zły stan techniczny jest podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Dotyczy to każdego pojazdu – nawet pługów i piaskarek.

Na parkingu pod stadionem Górnika Zabrze inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic skontrolowali w mobilnej stacji diagnostycznej pojazdy zimowego utrzymania dróg. Działania prowadzone były przy współpracy z zabrzańską Policją oraz Miejskim Zarządem Dróg w Zabrzu. Na 15 sprawdzonych ciężarówek, 8 było w złym stanie technicznym.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. W przeważającej części były to usterki w zawieszeniu, układzie kierowniczym oraz hamulcowym. Z silników pługopiaskarek wyciekały płyny eksploatacyjne, niektóre elementy pojazdów były skorodowane, w jednym z samochodów stwierdzono również nieszczelny układ wydechowy.

Kontrola techniczna piaskarkiTym razem drogowców zaskoczyła nie zima a wyniki kontroli śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na szczęście czasu jest na tyle dużo, że sprzęt zapewniający przejezdność dróg powinno się udać naprawić przed pierwszymi opadami śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj