Bugatti Veyron Sang Noir

Limitowane Bugatti Veyron Sang Noir powstało w zaledwie 12 egzemplarzach. Wkrótce jeden z nich może zostać zniszczony. Dowiedz się dlaczego.

Już „zwykłe” Bugatti Veyron jest autem wyjątkowym. Jego 16-cylindrowy, wspierany przez 4 turbosprężarki silnik o pojemności 8,0 litrów wytwarza 1001 KM i zapewnia prędkość maksymalną przekraczającą 400 km/h. Jednak są na świecie ludzie, dla których to nadal za mało – potrzebują samochodu, który będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. To właśnie dla takich osób powstawały edycje specjalne Veyrona.

Wśród tych limitowanych wersji znalazła się odmiana Sang Noir, zaprezentowana w 2008 roku. Przy tworzeniu tego modelu inspirację dla projektantów stanowiło przedwojenne Bugatti Type 57S Atlantic. Dlatego nadwozie Veyrona Sang Noir pokrywa czarny lakier, stanowiący odwołanie do historii marki, a przejawem nowoczesności jest wyeksponowanie elementów z włókna węglowego. Zbudowano 12 takich samochodów.

Jednak już niedługo na świecie może zostać tylko 11 egzemplarzy Veyrona Sang Noir. Dlaczego? Pod koniec lutego jedno z tych aut zostało skonfiskowane przez agencję antynarkotykową na lotnisku w Lusace.

Zambijskie władze podejrzewają, że właściciel unikatowego Bugatti nie zarobił na ten supersamochód w uczciwy sposób, a Veyron został kupiony za pieniądze pochodzące z przestępstwa. Jeśli prowadzone w tej sprawie dochodzenie potwierdzi podejrzenia organów ścigania, zgodnie z tamtejszym prawem auto będzie musiało zostać zniszczone.

Zobacz również:

Limitowane Bugatti Chiron Noire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here