Kamiq, Karoq i Kodiaq – za podobnymi nazwami kryją się trzy różne modele Skody. Ale choć każdy jest w innym rozmiarze, łączy je wiele wspólnych zalet.

Wraz z debiutem modelu Kamiq oferta SUV-ów Skody liczy już trzy auta. Wszystkie mają podobnie brzmiące nazwy, ale służą innym potrzebom.

Najnowszy Kamiq jest najmniejszym SUV-em w ofercie, ale to wcale nie oznacza, że małym. To samochód przeznaczony głównie do miasta, choć sprawdzi się też podczas dalszych wycieczek. Z długością 424 cm niemal zahacza bowiem o klasę aut kompaktowych, a i wyposażeniem dogania większe, dojrzalsze modele – na życzenie oferuje m.in. elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika czy adaptacyjny tempomat.

Większy Karoq to już pełnoprawny kompakt: dłuższy, szerszy i wyższy, a przede wszystkim dostępny również z inteligentnym napędem 4×4, który zapewnia bezpieczniejsze prowadzenie w wymagających warunkach drogowych. Karoq z powodzeniem nadaje się na auto rodzinne – komfortowo pomieści nawet 5 osób z bagażem, a jego gama silnikowa obejmuje jednostki o mocy sięgającej 190 KM.

Na szczycie gamy SUV-ów Skody plasuje się największy Kodiaq, na życzenie oferowany z 7 fotelami – i, co ważne, nawet dwa ostatnie miejsca są całkiem wygodne. Kodiaq to kawał
samochodu (470 cm), w sam raz dla dużej rodziny lub holowania przyczepy, ale wciąż zwinny w prowadzeniu.

Mimo oczywistych różnic wszystkie trzy SUV-y mają wiele wspólnego: przede wszystkim, tradycyjnie dla Skody, łączy je dopracowana ergonomia i wiele praktycznych rozwiązań, takich jak schowki czy elementy mocowania bagażu, a także bogata lista systemów z zakresu bezpieczeństwa. Producent dba, by wybór modelu był podyktowany głównie kwestią potrzeb, a nie wynikał z niedostępności kluczowego wyposażenia.

Skoda Kamiq: miejski SUV

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq
  • 424 cm długości, 180 cm szerokości oraz 264-centymetrowy rozstaw osi
  • silniki: 1.0-1.5 TSI (95-150 KM); napęd na przednie koła
  • cena: od 67 150 zł

Najnowszy model Skody łączy miejską zwinność z typowymi cechami SUV-ów: większym prześwitem (aż 18,6 cm) i podwyższoną pozycją za kierownicą. Mimo zwartych wymiarów Kamiq okazuje się nadzwyczaj przestronny i ma aż 400-litrowy bagażnik.

Skoda Kamiq
Jak w większych autach: zaawansowane systemy wsparcia i funkcje łączności.

Skoda Karoq: kompaktowy SUV

Skoda Karoq
Skoda Karoq
  • 438 cm długości, 184 cm szerokości oraz 264-centymetrowy rozstaw osi
  • silniki: 1.0-2.0 TSI (115-190 KM), 1.6-2.0 TDI (115-190 KM); napęd na przednie koła lub 4×4
  • cena: od 90 550 zł

Do miasta i w trasę: Karoq to uniwersalny samochód uterenowiony, dostępny także z napędem obu osi. W przeciwieństwie do wielu rywali już bazowa wersja oferuje bogate wyposażenie, w tym automatyczną klimatyzację i zestaw systemów wspomagających.

Skoda Karoq
Wizytówka Karoqa: modułowe fotele Varioflex i funkcjonalny bagażnik.

Skoda Kodiaq: SUV klasy średniej

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
  • 470 cm długości, 188 cm szerokości oraz 279-centymetrowy rozstaw osi
  • silniki: 2.0 TSI (190 KM), 2.0 TDI (150-240 KM); napęd na przednie koła lub 4×4
  • cena: od 123 400 zł

Dla całej rodziny: 7-osobowy Kodiaq to jeden z najwszechstronniejszych dużych SUV-ów na rynku. Nawet w ostatnim rzędzie siedzeń wygodnie mogą usiąść dorosłe osoby, a duży bagażnik (230-2065 l) sprawdzi się i na wakacjach, i w czasie przeprowadzki.

Skoda Kodiaq
Kodiaq z powodzeniem pomieści nawet 7 osób i jeszcze dwie spore walizki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj