Poznaliśmy projekt ósmego Samochodu Studenckiego Skody. Młodzi konstruktorzy po raz pierwszy będą współpracować także z działem Skoda Motorsport. Sprawdź szczegóły.

Aktualnie trwają już prace nad ósmym Samochodem Studenckim Skody. W tegorocznym projekcie uczestniczy 25 studentów Akademii Skody, którzy postanowili przygotować rajdową wersję modelu Kamiq, tworzoną z myślą m.in. o terenach pustynnych. Z tego względu po raz pierwszy w historii Samochodu Studenckiego młodzi konstruktorzy mogą liczyć nie tylko na wsparcie inżynierów i doświadczonych pracowników z działów rozwoju technicznego, projektowania i produkcji, ale także na pomoc ekspertów ze Skoda Motorsport.

Podczas niedawnej wizyty w dziale Skoda Design uczestnicy projektu wykonali pierwsze szkice wymarzonego samochodu, a ich pracom przyglądał się szef działu Oliver Stefani wraz ze swoim zespołem. Studenci Akademii Skody stworzyli szkice zewnętrzne i wewnętrzne modelu Kamiq w wersji rajdowej. Wybór auta i obrany kierunek modyfikacji nie jest oczywiście przypadkowy – chodzi o uczczenie 120. rocznicy Skoda Motorsport i jej licznych sukcesów w sportach motorowych.

„Rajdowa wersja modelu Kamiq to wyjątkowe wyzwanie dla kreatywności studentów. Przelali wiele świetnych pomysłów na papier” – podkreśla Oliver Stefani.

„Studenci wykonali świetną robotę. Projekty odzwierciedlają ich kreatywność i wielką pasję do motoryzacji” – mówi Jiri Hadascok, Koordynator ds. Projektowania Zewnętrznego w Skodzie.

„Nasza wizyta w Skoda Design była wspaniała. Otrzymaliśmy cenne rady od doświadczonych projektantów, a nasz wymarzony samochód nabiera kształtu dzięki ich wsparciu” – podkreśla studentka Adela Nesnerova.

Projekt Samochodu Studenckiego Skody stanowi niepowtarzalną szansę dla przyszłych specjalistów, którzy dzięki niemu mogą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, współpracując z działami projektowania, produkcji i innymi. W ten sposób studenci uczą się pracy zespołowej i łączą planowanie z faktyczną realizacją, a później mają także okazję zaprezentować swoje dzieło członkom zarządu. Samochód Studencki to jeden ze sztandarowych projektów Akademii Skody, będący najlepszym świadectwem wysokiej jakości nauczania w Szkole Zawodowej Skody w Mlada Boleslav, która istnieje od 1927 roku.

Pierwszy Samochód  Studencki został zaprezentowany w 2014 roku – była to Skoda CitiJet, oparta na modelu Citigo. Ostatni jak dotąd, siódmy samochód koncepcyjny ujrzał światło dzienne w ubiegłym roku. Tym razem za bazę dla dwumiejscowego roadstera o wdzięcznej nazwie Slavia posłużyła kompaktowa Scala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj