NowościPremierySkoda prezentuje szkice nowego Superba. Premiera już...

Skoda prezentuje szkice nowego Superba. Premiera już…

Na tydzień przed światową premierą marka Skoda opublikowała szkice nadwozia czwartej generacji Skody Superb.

Design samochodu prezentuje elementy nowego języka projektowania Modern Solid, a jego kluczowe wizualne cechy to zmodernizowane reflektory matrycowe Matrix LED oraz tylne światła LED z kryształowymi elementami.

Skoda Superb 2024 liftback szkic
Skoda Superb liftback (2024) – szkic nadwozia, tył

Model Superb od lat kształtuje język projektowania marki i jego czwarta generacja będzie to kontynuować. Samochód charakteryzuje się ostro zarysowanymi liniami, wyraźnie zdefiniowanymi i dynamicznymi proporcjami oraz nowoczesną, posągową stylistyką z kryształowymi elementami – wyjaśnia Oliver Stefani, szef Skoda Design.

Szkice nadwozia pokazują pierwsze cechy nowego języka projektowania Modern Solid. Podkreślają tym samym zaangażowanie Skody w rozwijanie i udoskonalanie swojej koncepcji projektowania, przy jednoczesnym zachowaniu wierności cenionym wartościom, takim jak praktyczność oraz przestronność. Kolejna generacja modelu, tak jak i obecna, będzie dostępna z nadwoziem liftback lub kombi.

Jeszcze dłuższa i wyższa Skoda Superb czwartej generacji charakteryzuje się udoskonaloną aerodynamiką oraz licznymi udogodnieniami. Reflektory auta przybrały ostrzejszą, bardziej przypominającą kryształ formę, a przestrzeń nad głowami i pojemność bagażnika jeszcze wzrosły. O szczegółach pisaliśmy w materiale z pierwszych jazd zamaskowanymi Superbami, zapraszamy do lektury: Skoda Superb 2024 – pierwsza jazda.

Światowa premiera nowej Skody Superb odbędzie się już 2 listopada (czwartek) o godzinie 19:00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie Škoda Storyboard, a także na kanale YouTube marki.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji