Kia pokazała zdjęcia następnej generacji Optimy. Najpierw trafi do sprzedaży w Korei Południowej. W Europie ten model pojawi się prawdopodobnie w 2020 r.

Aktualne wcielenie Kii Optima jest na rynku od 2015 r. Jego design należy uznać za dość zachowawczy – obecny model na pierwszy rzut oka niewiele się różni od poprzednika. To się zmieni wraz z debiutem trzeciej generacji auta. Nowa Optima otrzyma bardziej dynamiczną sylwetkę, kształtem przypominającą nadwozie typu liftback. Jednak niech to nikogo nie zmyli – auto pozostanie sedanem, z krótką pokrywą bagażnika.

Wygląd przodu Kii K5 (tak nazywa się Optima na rynku koreańskim) przypomina niedawno przez nas opisywany prototyp Futuron Concept. Charakterystyczny dla marki „tygrysi nos” w najnowszej odsłonie, którą będziemy mogli oglądać również w przyszłych modelach, otrzymał świeżą formę. Szeroki grill płynnie przechodzi w reflektory o nietypowym kształcie.

Z kolei z tyłu auta najbardziej rzucają się w oczy zespolone tylne lampy, połączone pasem świetlnym na pokrywie bagażnika w jeden element. Nadwozie nowej Optimy jest dłuższe, szersze i niższe od aktualnego modelu. Trzecia generacja mierzy odpowiednio: 4905, 1860 i 1445 mm. Rozstaw osi wzrósł do 2850 mm.

Redakcja poleca: Kia Optima Kombi 1.6 T-GDI – nasz test

W Korei auto będzie dostępne z felgami aluminiowymi w rozmiarach: 16, 17, 18 lub 19 cali. Na rodzimym rynku Optima zadebiutuje w przyszłym miesiącu. W Europie musimy na nią poczekać do drugiej połowy 2020 r. (rok modelowy 2021).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj