NowościAktualnościSkoda kończy produkcję popularnego modelu

Skoda kończy produkcję popularnego modelu

Wprowadzona do oferty w 2012 r. Skoda Rapid wypełniła lukę między Fabią a Octavią. Teraz model został wycofany z produkcji i sprzedaży. Ostatnie sztuki są sprzedawane z dużym rabatem.

Od dłuższego czasu Skoda oferuje modele, które wypełniają nisze na rynku. Najlepszym przykładem jest Octavia – kompakt, którego ostatnie dwie generacje zawstydzają przestronnością wiele modeli klasy średniej. Z kolei Fabia to jedno z większych aut miejskich. W ofercie Skody brakowało typowego auta kompaktowego. Zapadła więc decyzja o wprowadzeniu Rapida, który był dostępny jako hatchback oraz liftback. Auto oparto o przewidzianą dla mniejszych modeli koncernu VW platformę PQ25.

Pozwoliło to na zaprojektowanie długiego nadwozia (4,30 m w wersji hatchback) ze znacznym rozstawem osi (2,6 m), które było jednak dosyć wąskie (1,71 m). Oparta o platformę MQB Scala jest dłuższa 4,36 m, szersza (1,79 m) i ma też większy rozstaw osi 2,65 m.

Używana Skoda Rapid - opinie / tylna kanapa
Długi rozstaw osi sprawia, że w pasażerowie drugiego rzędu w Rapidzie mają dużą przestrzeń na nogi. Nadwozie jest relatywnie wąskie, więc najwygodniej jest dwóm osobom.

Rynkowa kariera Rapida zakończyła się wraz z rocznikiem modelowym 2019. Wyprodukowane już samochody są oferowane na bardzo korzystnych warunkach. Zainteresowany zakupem Rapida może liczyć na rabat 9 500 zł, pakietem przeglądów za 299 zł, dwuletni pakiet gwarancyjny z limitem 60 tys. km za 1 zł oraz pakietem wyposażenia Comfort za kolejną złotówkę – obejmuje on biksenonowe reflektory, kamerę cofania i lepsze nagłośnienie.

Redakcja poleca: TOP 15. Najlepsze benzynowe silniki z turbo. Mocne, trwałe i nowoczesne

Aktualne ceny Rapida z 90-konnym silnikiem 1.0 TSI i poziomem wyposażenia Active startują z poziomu 48 500 zł. Wersję o mocy 110 KM z 6-biegową skrzynią można otrzymać za 51 400 zł. Egzemplarz z takim samym silnikiem, jednak 7-biegową przekładnią DSG i w wyposażeniu Ambition wyceniono na 62 650 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji