NowościAktualnościSkoda Octavia Sportline (2021) – blisko RS-a

Skoda Octavia Sportline (2021) – blisko RS-a

Po raz pierwszy w historii modelu Skoda Octavia będzie dostępna w wersji wyposażenia Sportline – ze sportowo stylizowanymi dodatkami karoserii i wnętrza.

Skoda Octavia Sportline „parkuje” w luce, jaką tworzą „cywilne” odmiany wyposażenia oraz usportowione RS-y. Do tych ostatnich nawiązuje szereg akcentów karoserii, m.in. czarne, błyszczące wykończenie wlotu powietrza oraz obramowania wokół bocznych szyb, spojler przedniego zderzaka, a także nakładka tylnego zderzaka przywodząca na myśl dyfuzory aut sportowych. Wersja nadwoziowa liftback otrzyma także czarny spojler tylnej klapy.

2021-skoda-octavia-sportline-4
Skoda Octavia Sportline w wersji liftback otrzyma czarny spojler tylnej klapy.

Nowe są również wzory obręczy o średnicy 17 (standard) albo 18 lub 19 cali (opcja) z polerowanymi, czarnymi powierzchniami. Całość uzupełniają emblematy „SportLine” na krawędzi przednich błotników i pokrywy silnika.

2021-skoda-octavia-sportline-3
Skoda Octavia Sportline będzie dostępna także z nadwoziem kombi.

W kabinie Skoda Octavia Sportline będzie wyróżniać się trójramienną kierownicą, czarnymi, lśniącymi elementami ozdobnymi (a la lakier fortepianowy), tekstylnym wykończeniem deski rozdzielczej oraz sportowymi fotelami z wydatniejszymi boczkami i zintegrowanymi zagłówkami, pokrytymi „oddychającą” tapicerką Thermoflux.

2021-skoda-octavia-sportline-2
Skoda Octavia Sportline będzie oferowana z pełną gamą napędową (115-204 KM).

Nowy wariant Octavii ma być oferowany z szeroką gamą zespołów napędowych: benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych typu plug-in – o mocy od 115 do 204 KM, z napędem na jedną lub obie osie. Lista dostępnych opcji, tak jak w innych wersjach, obejmuje m.in. aktywne zawieszenie DCC z adaptacyjnymi amortyzatorami i niemal płynną regulacją tłumienia (15 stopni) oraz rozbudowane systemy wsparcia.

Wersje Sportline są już obecne w gamie Superba, Karoqa i Kodiaqa, a także Enyaqa iV. Fabia, Kamiq oraz Scala, dla odmiany, Skoda oferuje w podobnych koncepcyjnie odmianach Monte Carlo. Premiera Octavii Sportline w sprzedaży w Polsce – już niebawem.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji