NowościAktualnościNowa Skoda Enyaq iV w wersji Sportline. Czym się wyróżnia?

Nowa Skoda Enyaq iV w wersji Sportline. Czym się wyróżnia?

Czesi zaprezentowali swojego elektrycznego SUV-a w usportowionej wersji Sportline. Dowiedz się więcej na temat nowej Skody Enyaq Sportline iV.

Miesiąc temu na polskim rynku zadebiutował pierwszy SUV Skody z napędem elektrycznym. Model Enyaq iV jest obecnie dostępny w dwóch wariantach: 60 (179 KM, zasięg do 412 km) oraz 80 (204 KM, zasięg do 536 km). W przyszłości do oferty dołączą kolejne wersje silnikowe (m.in. podstawowa 50 o mocy 148 KM oraz topowa RS o mocy 306 KM), a także nowe poziomy wyposażenia. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące usportowionej odmiany Sportline. Sprawdźmy zatem, czym się charakteryzuje.

Skoda Enyaq Sportline iV

Skoda Enyaq Sportline iV otrzymała sportowe zawieszenie (obniżone o 15 mm z przodu i 10 mm z tyłu) oraz nowe wzory obręczy kół (20-calowe felgi Vega lub 21-calowe Betria), a od innych wersji odróżniają ją również sportowe zderzaki i elementy nadwozia pokryte czarnym błyszczącym lakierem (m.in. grill i obudowy lusterek).

We wnętrzu wersji Sportline na kierowcę i pasażera czekają sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. Trójramienna, wielofunkcyjna kierownica została pokryta perforowaną skórą, natomiast do wykończenia deski rozdzielczej użyto eko-skóry i ozdobnych paneli o fakturze przypominającej włókno węglowe.

Skoda Enyaq Sportline iV

Według zapowiedzi opisywana Skoda Enyaq Sportline iV trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku i będzie oferowana w 3 odmianach: 60 i 80 oraz zupełnie nowej 80x. Ostatnia z wymienionych posiada napęd na cztery koła (pozostałe są tylnonapędowe), a dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi) dostarczają łącznie 265 KM i 425 Nm. Zasięg tej wersji ma przekraczać 500 km, z kolei prędkość maksymalna (podobnie jak w słabszych wariantach) zostanie ograniczona do 160 km/h.

Poniżej znajdziesz szczegółowy cennik Skody Enyaq iV:

Nowy Skoda Enyaq iV (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji