skoda scala kamiq apple carplay

Nie tylko w samochodach premium – Skoda wprowadza do wyposażenia najnowszego miejskiego SUV-a Kamiq oraz kompaktowej Scali funkcję bezprzewodowej integracji smartfona z samochodem przy użyciu interfejsu Apple CarPlay.

Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto rozwiązują wiele bolączek pokładowych systemów operacyjnych w samochodach: po podłączeniu smartfona na ekranie pojawia się menu urządzenia, zapewniające dostęp m.in. do zainstalowanych na nim aplikacji muzycznych oraz nawigacji. Po pierwsze nie trzeba wówczas dopłacać za nawigację w aucie, po drugie – nawet jeśli nasz pojazd takową oferuje, to smartfonowa często jest od niej po prostu lepsza. I po trzecie – wielu użytkowników woli obsługiwać menu smartfona od mniej lub bardziej zawiłych struktur systemu inforozrywki w samochodzie.

W większości przypadków do korzystania z Apple CarPlay lub Android Auto niezbędne jest jednak kablowe połączenie smartfona z autem. A wiadomo, czasy mamy takie, że niemal wszystko jest „na dotyk”, a kabli powinno być jak najmniej. Niedawno pojawiła się więc funkcja integracji bezprzewodowej – np. w nowych BMW. Teraz do grona marek, które oferują takie rozwiązanie, dołącza Skoda z dwoma swoimi najnowszymi modelami: miejskim SUV-em Kamiq oraz kompaktową Scalą.

Początkowo bezprzewodowo dostępny będzie tylko interfejs Apple CarPlay, dla urządzeń firmy Apple (z systemem iOS), ale później planowane jest także wprowadzenie interfejsu Android Auto, dla aparatów opartych na Androidzie. Aby połączyć urządzenie z samochodem i bez kabla korzystać z interfejsu, wystarczy mieć włączoną komunikację Bluetooth. Ile to kosztuje? Np. w przypadku Kamiqa – w tańszych wersjach integracja ze smartfonem wymaga 750 zł dopłaty, a w topowej jest seryjna.

skoda scala kamiq bezprzewodowa indukcyjna ładowarka smartfon
Oba modele na życzenie są też oferowane z bezprzewodową ładowarką do smartfona (Kamiq – 450 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj