NowościAktualnościPotężne zmiany w CarPlay. Kierowcy z iPhone’ami już zacierają ręce

Potężne zmiany w CarPlay. Kierowcy z iPhone’ami już zacierają ręce

Najnowsza aktualizacja systemu iOS przyniesie sporo zmian w aplikacji Apple CarPlay. Zobacz, z czego będą mogli skorzystać kierowcy posiadający iPhone’y.

Kierowcy bardzo doceniają aplikacje łączące telefon z systemem multimedialnym samochodu. Często są wybawieniem od użytkowania przestarzałej elektroniki i przede wszystkim oferują możliwości niespotykane w ramach standardowego wyposażenia auta. Podłączając smartfona do ekranu multimediów otrzymujemy m.in. dostęp do ulubionej nawigacji, listy piosenek czy podcastów oraz systemu głośnomówiącego do bezpiecznego przeprowadzania rozmów. Użytkownicy telefonów z Androidem w tym celu posiłkują się usługą Android Auto, natomiast iPhone’ów – aplikacją Apple CarPlay. Tą drugą niebawem czeka sporo zmian związanych z debiutem nowej wersji systemu operacyjnego iOS. Co nowego zyskają kierowcy?

Apple CarPlay. Co zyska wraz z iOS 17?

Smartfony firmy Apple już niedługo będzie można zaktualizować do najnowszej wersji systemu – iOS 17. Skorzystają na tym kierowcy, ponieważ przyniesie ona sporo nowych udogodnień w CarPlay. Co się zmieni? Usługa Apple Music otrzyma funkcję SharePlay, pozwalającą na monitorowanie aktualnie odtwarzanych piosenek przez wszystkich podróżnych, także tych, którzy nie wykupili subskrypcji. Korekty dotyczą również nawigacji – pojawią się w niej aktualne informacje o dostępności ładowarek dla samochodów elektrycznych (o ile dana marka współpracuje z Apple CarPlay). Na użytkowników czeka też odmieniony inferfejs funkcji odczytywania wiadomości tekstowych i iMessage.

Nowy CarPlay. Na jakie iPhone’y będzie można zainstalować?

Zaktualizowanego CarPlay będą mogli pobrać użytkownicy iPhone’ów od XS „w górę”. Poprawiona w ramach debiutu iOS 17 usługa będzie preludium do wprowadzenia zupełnie nowej wersji aplikacji łączącej telefon z autem, która planowana jest na końcówkę 2023 roku. Prawdopodobnie zyska ona dotychczas niespotykane możliwości – mówi się nawet o kompatybilności z zegarami cyfrowymi i innymi wyświetlaczami w samochodzie.

Polecamy również:

Koniec Apple CarPlay i Android Auto. Systemy znikają z nowych aut

Aktualizacja Map Apple. Co się zmieniło w nawigacji na iPhone’y?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji