NowościAktualnościAndroid Auto wreszcie z tą opcją. Wielu oczekiwało jej od dawna

Android Auto wreszcie z tą opcją. Wielu oczekiwało jej od dawna

W Android Auto pojawiła się funkcja uprzyjemniająca codzienne korzystanie z aplikacji. Zobaczmy, jakie nowości trafiły do Android Auto.

W nowych samochodach często spotykaną opcją jest kompatybilność z usługami Android Auto i Apple CarPlay, za pośrednictwem których można połączyć telefon z systemem multimedialnym auta. Tym sposobem na wyświetlaczu w desce rozdzielczej można m.in. pokazać mapę nawigacji Google lub odtwarzacz muzyki. Aby aplikacje działały jak najlepiej, regularnie okazują się ich kolejne wydania przynoszące nie tylko poprawę dotychczasowych błędów, ale i zupełnie nowe funkcje. Jednej z nich doczekał się Android Auto. Co się niedawno zmieniło w tej usłudze?

Android Auto. Synchronizacja tapet gotowa

Coraz więcej kierowców informuje o tym, że wreszcie dostępna jest długo wyczekiwana przez niektórych funkcja przeniesienia tapety ze smarfona na ekran w samochodzie. Obietnice wprowadzenia tej opcji słychać było co prawda już jakiś czas temu, ale wiele wskazuje na to, że w końcu stała się ona faktem. Tapeta z naszego smartfona powinna przenieść się na wyświetlacz w samochodzie automatycznie. Powinna być widoczna w menu głównym Android Auto – tam, gdzie pojawiają się ikonki wbudowanych aplikacji. Wygląda na to, że kierowcy na dobre mogą tym samym pożegnać dotychczasowe, nieco nijakie czarne tło. Co istotne, synchronizację z tapetą ze smartfona da się w dowolnej chwili wyłączyć, wchodząc w ustawienia usługi Android Auto w samochodzie.

Warto podkreślić, że wraz z pojawieniem się opcji przeniesienia tapety na ekran z telefonu usunięto możliwość wyboru wgranych w aplikację grafik mogących posłużyć jako tło. W dodatku na wyświetlacz „nie przejdą” tapety animowane i tworzone przez sztuczną inteligencję Google AI, dostępne na Google Pixel 8. Niewykluczone, że taka możliwość pojawi się w następnych aktualizacjach Android Auto. Jak na razie funkcję przeniesienia tapety zgłaszają użytkownicy wydania Android Auto 11, choć trafili na nią też osoby użytkujące starszą wersję (np. 10.7).

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji