W ofercie jednego z amerykańskich dealerów pojawił się Polski Fiat 126p. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za poczciwego Malucha w USA.

Fiat 126p oczywiście nigdy nie był oficjalnie sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, jednak w ostatnich latach za Ocean trafiło kilka-kilkanaście Maluchów. To głównie zasługa przedstawicieli amerykańskiej Polonii, którzy z sentymentu importują te samochody do USA.

Bohaterem naszego dzisiejszego artykułu jest Polski Fiat 126p z 1986 roku, który pojawił się w ofercie salonu Classic Auto Mall z Morgantown w stanie Pensylwania, dealera wyspecjalizowanego w sprzedaży klasycznych aut. Widoczny na zdjęciach egzemplarz to tzw. pełny FL, wyróżniający się szerokimi zderzakami i listwami bocznymi z tworzywa oraz wnętrzem nowego typu z bardziej rozbudowanym zestawem wskaźników.

Z ogłoszenia dowiadujemy się, że 11 lat temu, jeszcze w Polsce, prezentowany Maluch został w pełni odrestaurowany, a obecnie ma jedynie drobne problemy z rozrusznikiem (nowe części są już podobno w drodze). W klasycznym wnętrzu z fotelami pokrytymi czarną, skajową tapicerką najbardziej rzuca się w oczy współczesne radio Kenwood oraz dodatkowe głośniki na tylnej półce i trzecie światło stop.

Jednak nas w tym egzemplarzu najbardziej zainteresowały tablice rejestracyjne. Opisywany Fiat 126p jest bowiem zarejestrowany w Pensylwanii jako pojazd zabytkowy, ale z przodu nadal ma polskie numery z Grodziska Mazowieckiego.

Sprzedający oczekuje za ten samochód 12 000 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 47 000 zł. Oryginalne ogłoszenie oraz więcej zdjęć można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Classic Auto Mall

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj