Ford Explorer i Maja Wloszczowska

Maja Włoszczowska, utytułowana polska kolarka, rozpoczęła nowy projekt, w ramach którego hybrydowym Fordem przemierzy Polskę i będzie zachęcała do sportowych aktywności.

Mai Włoszczowskiej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – to kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. Po zakończeniu kariery sportowej, nie zamierza zsiadać z roweru. Wraz z Ford Polska rozpoczyna nowy projekt.

„Maja Explorer” to sześcioodcinkowy serial wyprodukowany przez Ford Polska. W roli głównej występuje Maja Włoszczowska, która za kierownicą Forda Explorera wyruszy w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na rowerach różnego typu. Zgodnie z duchem Explorera, Maja przedstawi ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowie o różnych odmianach kolarstwa i będzie promowała sportowy styl życia. Proponowane przez mistrzynię trasy rowerowe będą nie tylko wyczynowe, ale również lekkie i turystyczne – dla mniej zaawansowanych miłośników jazdy na rowerze. Dla tych, którzy chcą się sprawdzić na bardziej wymagających trasach Maja Włoszczowska przygotowała „wyzwania” – w opisach pod kolejnymi odcinkami znajdą się linki do tras z wynikami Mai Włoszczowskiej.

– Skończyłam właśnie swoją ponad dwudziestoletnią karierę zawodowego sportowca. Nie rezygnuję jednak z roweru i aktywnego trybu życia, ale miejsce morderczych treningów wypełnię teraz nieco inną aktywnością. Już teraz swoją premierą ma pierwszy odcinek z serii “Maja Explorer”. W nim zabiorę widzów w okolice mojej rodzinnej Jeleniej Góry. Tam czeka nas przepiękna trasa turystyczna, a dla bardziej doświadczonych rowerzystów – moja trasa treningowa. Cieszę się, że widzowie poznają rowerową Polskę moimi oczami, a pomoże mi w tym mój nowy Ford Explorer – z pewnością nie będzie mieć ze mną łatwego życia – zapowiada Maja Włoszczowska.

W ramach współpracy Maja otrzymała Forda Explorera w odmianie Platinum oraz w charakterystycznym kolorze Lucid Red. Najnowsze wcielenie Explorera to hybryda typu plug-in. Jej napęd to połączenie 3-litrowego benzynowego V6 o mocy 357 KM z silnikiem elektrycznym, który zapewnia dodatkowe 100 KM. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 457 KM, a moment obrotowy to 825 Nm. Maja zarówno w jeździe na co dzień, jak i przy realizacji odcinków, doceniła nie tylko osiągi i wszechstronność Explorera, ale również fakt, że może pokonać 42 km wyłącznie na napędzie elektrycznym.

Hybrydowy Explorer

– Uwielbiam duże auta z amerykańskimi korzeniami. Na co dzień mieszkam w Jeleniej Górze, która jest absolutnie cudownym miejscem, ale ma jeden mały minus. Wszędzie jest daleko. Dlatego, gdy jadę na zawody lub imprezy rowerowe, czekają na mnie co najmniej kilkugodzinne trasy samochodem. Zawsze mam ze sobą dużo sprzętu – rowery, narzędzia, zapasowe części, walizki. Podróż samolotem jest w takim przypadku mocno utrudniona, dlatego pojemne i wygodne auto jest rozwiązaniem idealnym dla mnie. Amerykańskie SUV-y były od zawsze moim marzeniem i to marzenie dzisiaj się spełniło – powiedziała Maja Włoszczowska.

Ford Explorer idealnie wpisuje się w oczekiwania Mai nie tylko uwagi na komfort, ale również aspekty praktyczne. To 7-miejscowy SUV, który po złożeniu wszystkich siedzeń oferuje imponującą przestrzeń bagażową o pojemności 2274 litrów. Podróż przez Polskę za kierownicą Forda Explorera z pewnością umilą i ułatwią Mai 12,3-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, panoramiczny, otwierany dach z roletą przeciwsłoneczną, system kamer 360 stopni, cała gama asystentów bezpieczeństwa oraz 14-głośnikowy system audio Bang&Olufsen.

Przekazanie Forda Explorera

– Maja Włoszczowska jest niezwykle ambitną, silną i niezależną osobą oraz wybitną i wspaniałą zawodniczką. Każdy chciałby być jej partnerem, ale nie każdy może mieć ten ogromny zaszczyt. Jestem więc niezwykle szczęśliwy, że mogę ogłosić początek współpracy Ford Polska i Mai Włoszczowskiej. Mam również ogromną przyjemność przekazania naszej mistrzyni kluczyków do naszego legendarnego SUV-a – Forda Explorera Plug-in Hybrid. To symboliczny początek naszego partnerstwa i oficjalne rozpoczęcie naszego wspólnego projektu wideo pt. “Maja Explorer” – podsumowuje projekt Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj