NowościAktualnościGórskie szlaki w Trójmieście? Są, i to nad samym morzem!

Górskie szlaki w Trójmieście? Są, i to nad samym morzem!

Kto szuka rowerowych tras z dużą liczbą wzniesień i zjazdów, rzadko bierze pod uwagę wyjazd do Trójmiasta. Okazuje się jednak, że nadmorskie okolice to raj dla koneserów MTB.

W ramach projektu „Maja Explorer” utytułowana kolarka Maja Włoszczowska dotarła hybrydowym Fordem Explorerem nad morze, w rejony Trójmiasta. Wszystko to w myśl idei łączenia rzeczy nieoczywistych.

– Może się wydawać, że nadmorskie kurorty to miejsca oczywiste i mało odkrywcze. W tym odcinku nie liczcie jednak na przejażdżki bulwarami przy zachodzącym słońcu, ani na rowerowe wycieczki brzegiem morza przy asyście parawanów. Wspólnie odkryjemy zupełnie inne rowerowe oblicze Trójmiasta. Sprawdzimy jak można połączyć rower z muzyką, a siłę mięśni z energią elektryczną. Odwiedzimy również niezwykłe miejsce nazywane przez niektórych „rowerowym Disneylandem” – tak Maja Włoszczowska podsumowała swój wypad do Trójmiasta.

Nie każdy może lub chce pozwolić sobie na jazdę w trudnym terenie na klasycznym rowerze. Odpowiedzią na potrzeby takich osób jest nowoczesna technika. Maja Włoszczowska wprowadzi widzów w zagadnienie roweru elektrycznego – to właśnie na nim odkrywała wymagające, nadmorskie ścieżki rowerowe do kolarstwa górskiego.

Redakcja poleca: Najbardziej nietypowa trasa MTB prawie w centrum Warszawy!

Jej przewodnikiem był gość specjalny – Łukasz Rostowski (pseudonim muzyczny L.U.C.) – polski raper i producent muzyczny, który za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 nagrodę Paszport Polityki. Na scenie światowej zasłynął tworząc międzynarodową orkiestrę Rebel Babel Ensemble – transkulturowy, międzynarodowy big-band, nieograniczoną orkiestrę orkiestr dętych, w której zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy.

Szlaki MTB w Trojmiescie

Cykl przewodników rowerowych po Polsce „Maja Explorer” został wyprodukowany przez Ford Polska. Cieszy się szybko rosnącym zainteresowanie. W ciągu ostatnich czterech tygodni serial obejrzało ponad 150 tys. widzów. W roli głównej występuje Maja Włoszczowska, która za kierownicą 457-konnego, hybrydowego Forda Explorera wyrusza w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Zarówno rekreacyjnie jak i sportowo. Zgodnie z duchem Explorera, Maja odkrywa ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowiada o różnych odmianach kolarstwa i promuje sportowy oraz aktywny styl życia.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji