Maja Włoszczowska i gravel

Wszechstronność jest w cenie. Bez względu na to, czy mówimy o aucie, czy rowerze. Nie bez przyczyny w Małopolsce Maja Włoszczowska przesiadła się z Forda Explorera na rower typu gravel.

W ramach projektu „Maja Explorer” utytułowana kolarka Maja Włoszczowska za kierownicą Forda Explorera odwiedza różne zakątki Polski i prezentuje różne sposoby na spędzenie czasu za kierownicą jednośladu napędzanego siłą ludzkich mięśni. W malowniczym południu Małopolski postanowiła odkryć uroki rowerowych tras w okolicach jezior za sterami gravela – roweru, który łączy cechy „szosy” i popularnego „górala”, dzięki czemu sprawnie jeździ po utwardzonych nawierzchniach, ale gdy zajdzie potrzeba, bardzo sprawnie pokonuje także szutrowe drogi.

– W tym odcinku podchodzimy do roweru nieco spokojniej. Stawiamy na komfortowe, relaksujące i wygodne odkrywanie Małopolski. Tutaj idealnie sprawdzi się tak zwany gravel, czyli rower szosowy przystosowany do jazdy również po nieutwardzonych ścieżkach – mówi Maja Włoszczowska.

Odpowiedni dobór roweru – bikefitting

Nawet najlepszy i najdroższy rower może nie zapewnić oczekiwanych osiągów czy komfortu jazdy, jeżeli nie zostanie właściwie dopasowany do kolarza. Dobór roweru z odpowiednio długą ramą to nie wszystko. Liczą się także proporcje ciała, położenie kierownicy, a nawet typ siodełka. Odpowiedzią na te potrzeby jest bikefitting. Maja Włoszczowska spotyka się z Jarkiem Dymkiem, który jest jednym z pierwszych i czołowych bikefitterów w Polsce. Zawodowo zajmuje się on doborem indywidualnych ustawień roweru do budowy anatomicznej i aktualnych zdolności motorycznych użytkownika. – Jego wskazówki pozwolą Wam jeździć na rowerze dłużej i bezpieczniej dla narządu ruchu. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, które przygotowałam dla Was razem z Ford Polska – mówi Maja Włoszczowska. Kto chciałby spróbować swoich sił w konfrontacji z najlepszymi, może pokonać trasę Jarka Dymka wokół Jeziora Dobczyckiego. Znajduje się na niej fragment klasycznego kolarskiego wyścigu w kategoriach juniorskich, który jest rozgrywany od 40 lat.

Gdzie jeździć na rowerze w Małopolsce?

Dla jednych rower to narzędzie do sportowej rywalizacji. Dla innych – środek lokomocji, dający maksimum przyjemności i pozwalający oderwać się od szarości dnia codziennego. Aby sprostać potrzebom osób szukających takiej formy rowerowej rekreacji, od lat powstają w Polsce certyfikowane trasy Velo. Jak wyglądają w Małopolsce? Odpowiedź poznacie w najnowszym odcinku „Maja Explorer”.

Ford Explorer

To nie koniec projektu „Maja Explorer”! Za kierownicą 457-konnego, hybrydowego Forda Explorera Maja Włoszczowska będzie dalej podróżowała po Polsce w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Zarówno rekreacyjnie jak i sportowo. Zgodnie z duchem Explorera, Maja odkryje ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowie o różnych odmianach kolarstwa i będzie promowała sportowy styl życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj