Ford Polska przygotował wyjątkową niespodziankę dla uczestników 10. Rajdu Turystycznego Mustang Race 2021. Na płycie lotniska w Pile pasjonaci motoryzacji mogli przetestować nowego, w pełni elektrycznego Forda Mustanga Mach-E.

Rajd turystyczny Mustang Race to niezwykła impreza, którą od 2011 roku organizuje Mustang Klub Polska. W jubileuszowej, dziesiątej edycji tego rajdu udział wzięło ponad 50 załóg złożonych z największych miłośników Forda Mustanga. Na liście startowej znalazły się zarówno klasyczne egzemplarze z pierwszych lat produkcji, jak i te zupełnie nowe, które dopiero co wyjechały z salonu. Wśród uczestników nie zabrakło także Mustangów w wersjach specjalnych, takich jak Bullitt, Shelby czy Saleen, a także aut samodzielnie modyfikowanych przez właścicieli.

Na trasie tegorocznego rajdu Mustang Race zawodnicy odwiedzili m.in. wyspę Uznam, a po drodze czekały na nich różne ciekawe wyzwania przygotowane przez organizatora. Największym zaskoczeniem były – zorganizowane w największej tajemnicy przed uczestnikami – jazdy testowe nowym Fordem Mustangiem Mach-E z napędem elektrycznym.

„Ford Polska od lat wspiera i kibicuje imprezie Mustang Race. Uznaliśmy, że nowy Mustang Mach-E idealnie sprawdzi się w roli niezapowiedzianej atrakcji na jubileuszowej edycji tego niezwykłego wydarzenia” – powiedział Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska Sp. z o.o. – „Pozostała jeszcze kwestia wyboru miejsca na trasie. W tym przypadku nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Lotnisko aeroklubowe w Pile było jednym z przystanków na Mustang Race, gdzie miały odbyć się różne próby sprawnościowe. Jedną z nich był wyścig na jedną czwartą mili, a więc – idealne warunki dla naszego Mustanga Mach-E” – dodał Mariusz Jasiński.

Ford Mustang Mach-E od wschodu słońca stał przykryty na płycie lotniska w Pile i czekał na uczestników imprezy. Kiedy na miejsce zjechało się ponad 50 Mustangów, nastąpiło jego uroczyste odsłonięcie i rozpoczęły się jazdy testowe.

Czy nowy, elektryczny model Forda spodobał się miłośnikom Mustanga, wyznającym raczej kult amerykańskiej „V-ósemki”, a nie „elektronów”? Należy zauważyć, że Mustang Mach-E już na wstępie zrobił bardzo dobre wrażenie na uczestnikach rajdu. Większość z nich była zachwycona atrakcyjną stylistyką i bogatym wyposażeniem, jak również przestronnym wnętrzem oraz wysoką jakością wykonania.

„Mustang Mach-E ma zasięg do 610 kilometrów, a napęd może być przekazywany na koła przednie lub na obie osie. Dostępny jest w wersjach o mocy od 269 do 351 KM. W wersji najmocniejszej z napędem na cztery koła sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 5,8 sekundy. Mustang Mach-E oferuje trzy unikalne tryby jazdy zmieniające charakter samochodu – Active, Whisper i Untamed” – powiedział Maciej Polak, kierownik produktu – samochody osobowe Ford Polska.

Podczas jazd testowych kierowcy zachwycali się świetnym przyspieszeniem elektrycznego Mustanga Mach-E oraz jego zachowaniem w dynamicznych zakrętach. Możliwości zawieszenia i układu hamulcowego stanowiły pozytywne zaskoczenie dla uczestników imprezy.

Na koniec warto przypomnieć, że nowy Ford Mustang Mach-E spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród polskich klientów. Wszystkie egzemplarze przeznaczone na polski rynek (220 sztuk) zostały sprzedane zanim ten samochód pojawił się u dealerów. Już niedługo pierwsze zamówione egzemplarze trafią w ręce polskich klientów.

Mustang Mach-E cieszy się sporą popularnością także na rodzimym rynku – od początku roku Amerykanie kupili 12 975 egzemplarzy tego modelu. W samym czerwcu nowych właścicieli znalazło 2465 sztuk, co oznacza, że w zeszłym miesiącu ten elektryczny SUV sprzedawał się w USA lepiej od benzynowego Mustanga (2240 sztuk).

Elektryczny Mustang Mach-E jest obecnie najszybciej sprzedającym się modelem Forda w USA – średnio spędza na placu dilerskim zaledwie 11 dni zanim trafi do nabywcy. Zapytani o to, czym kierują się przy wyborze tego modelu, klienci Forda odpowiadają, że głównymi powodami zakupu są najnowocześniejsza technologia, atrakcyjna stylistyka i imponujące osiągi oferowane przez Mustanga Mach-E.

Sprawdź aktualny polski cennik Forda Mustanga Mach-E:

Ford Mustang Mach-E (2021) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here