NowościAktualnościNowy Ford Mustang Mach 1 – test i wrażenia z jazdy

Nowy Ford Mustang Mach 1 – test i wrażenia z jazdy

Ford Mustang Mach 1 zadebiutował niedawno na polskim rynku. Zachęcamy do obejrzenia szczegółowej recenzji tego auta.

Ford Mustang Mach 1 ujrzał światło dzienne jesienią zeszłego roku i w europejskiej gamie marki zastąpił wersję Bullitt, która nawiązywała do kultowego filmu z lat 60. Nowy model został przygotowany z myślą o imprezach typu track day, a co za tym idzie otrzymał szereg istotnych modyfikacji względem standardowej odmiany GT.

Pod maską Mustanga Mach 1 znajdziemy wolnossący silnik V8 o pojemności 5,0 l, który dostarcza 460 KM i 529 Nm. Moc jest kierowana na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej skrzyni lub 10-stopniowego automatu. Samochód z manualem osiąga „setkę” w 4,8 s i rozpędza się do 267 km/h, natomiast z przekładnią automatyczną przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 s, a maksymalnie pojedzie 250 km/h.

Montaż mocniejszej jednostki napędowej nie wyczerpuje oczywiście tematu zmian względem seryjnego Mustanga. Mach 1 otrzymał również m.in. dedykowany pakiet stylistyczny, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a także regulowane amortyzatory MagneRide oraz twardsze sprężyny z przodu i sztywniejsze stabilizatory.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Forda Mustanga Mach 1, to polecamy test przygotowany przez redakcję Autogefühl:

Zobacz również:

Ford Mustang (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji