NowościAktualnościFord Mustang Mach-E z rekordowo niskim zużyciem prądu

Ford Mustang Mach-E z rekordowo niskim zużyciem prądu

Ford Mustang Mach-E uzyskał rekordowo niskie zużycie energii na najdłuższej trasie w Wielkiej Brytanii i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Sprawdź szczegóły.

Nowy, w pełni elektryczny Ford Mustang Mach-E został niedawno wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w dwóch kategoriach – najniższe zużycie prądu oraz najkrótszy czas ładowania na najdłuższej trasie w Wielkiej Brytanii, wiodącej z John O’Groats na północy Szkocji do Land’s End na zachodnim krańcu Kornwalii. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tego osiągnięcia.

Do ustanowienia obu rekordów wykorzystano Mustanga Mach-E w wersji RWD Extended Range, czyli z 294-konnym silnikiem elektrycznym, akumulatorem o pojemności 88 kWh i tylnym napędem. Wybór tej odmiany nie był przypadkowy. To właśnie ten wariant może pochwalić się największym zasięgiem spośród wszystkich dostępnych – 379 mil (610 km).

Na liczącej 840 mil (1352 km) trasie z John O’Groats do Land’s End, elektryczny SUV Forda potrzebował średnio 1 kWh prądu na pokonanie 6,54 mili, co oznacza zużycie energii na poziomie ok. 9,5 kWh/100 km. To z kolei przekłada się na zasięg ponad 500 mil (805 km).

Przejechanie najdłuższej trasy w Wielkiej Brytanii za kierownicą Mustanga Mach-E wymagało dwóch przerw na ładowanie, które łącznie trwały krócej niż 45 minut. Obie stacje ładowania (prowadzona przez BP pulse w Wigan oraz punkt sieci Ionity w Cullompton) są jednymi z ponad 15 000, które można zlokalizować i płacić za nie za pomocą aplikacji Ford Pass. Warto dodać, że w tym modelu Forda korzystając z szybkiej ładowarki o mocy 150 kW, wystarczy zaledwie 10 minut, aby zwiększyć zasięg o 119 km.

Sprawdź aktualny cennik Forda Mustanga Mach-E:

Ford Mustang Mach-E (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji