NowościAktualnościFord Mustang Mach-E w służbie policji. Nowa broń mundurowych

Ford Mustang Mach-E w służbie policji. Nowa broń mundurowych

Ford Mustang Mach-E budzi spore zainteresowanie ze strony brytyjskich stróżów prawa. Pierwszy radiowóz bazujący na tym elektrycznym SUV-ie przechodzi właśnie testy.

Jak się okazuje, nowy Ford Mustang Mach-E zyskał dużą popularność nie tylko wśród klientów, ale także brytyjskiej policji – oczywiście w pozytywnym sensie. Już kilka jednostek wyraziło chęć przetestowania lub poprosiła o wycenę tego elektrycznego SUV-a, dlatego producent przygotował egzemplarz demonstracyjny z pełnym wyposażeniem.

Ford Mustang Mach-E - radiowóz
Czy chcielibyście zobaczyć Mustanga Mach-E w barwach polskiej policji?

Zmodyfikowany przez firmę Safeguard SVP Mustang Mach-E w wersji ze standardowym zasięgiem i napędem na wszystkie koła wyróżnia się przede wszystkim żółto-niebieskim malowaniem oraz niebiesko-czerwonymi światłami zamontowanymi w grillu i na dachu. W celu zmniejszenia poboru prądu całe dodatkowe oświetlenie zostało wykonane w technologii LED.

Ford Mustang Mach-E - radiowóz
Panel sterowania dodatkowym oświetleniem i sygnałami dźwiękowymi został zainstalowany pod ekranem centralnym.

Warto w tym miejscu zauważyć, że sygnały świetlne, syreny oraz inne elementy policyjnego ekwipunku są zasilane ze standardowej baterii 12V, a nie z akumulatora trakcyjnego. Przedstawiciele Forda zaznaczają, że w przyszłości jej pojemność zostanie jeszcze zwiększona, aby sprostać zapotrzebowaniu dodatkowego wyposażenia na prąd.

Sprawdź polski cennik Forda Mustanga Mach-E:

Ford Mustang Mach-E (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji