NowościAktualnościFord Mustang Mach-E GT – pierwsze auta już w rękach polskich klientów

Ford Mustang Mach-E GT – pierwsze auta już w rękach polskich klientów

Ford Mustang Mach-E w najmocniejszej odmianie GT zadebiutował na polskim rynku we wrześniu, a kilka dni temu pierwsze egzemplarze trafiły już w ręce klientów. Dowiedz się więcej o topowej wersji tego elektrycznego SUV-a.

Ford Mustang Mach-E GT jest dostępny do zamawiania w Polsce od początku września tego roku. Korzysta on z dwóch silników elektrycznych (po jednym przy każdej osi), które maksymalnie wytwarzają 487 KM i aż 860 Nm. W efekcie ten elektryczny SUV osiąga „setkę” w zaledwie 3,7 s (w 4,4 s ze startu zatrzymanego) i rozpędza się do 200 km/h. Natomiast dzięki akumulatorowi o użytecznej pojemności 88 kWh jest w stanie przejechać 490 km na jednym ładowaniu.

Polski oddział Forda wraz z dealerami dołożyli wszelkich starań, aby pierwsze egzemplarze Mustanga Mach-E GT zostały wydane klientom jeszcze przed świętami – i udało się! Sześciu świeżo upieczonych właścicieli odebrało już kluczyki do zamówionych aut. W tym roku do naszego kraju trafiło łącznie osiem egzemplarzy, z czego dwa na użytek Ford Polska. Większość samochodów jest w kolorze Cyber Orange, dwa Mustangi Mach-E GT polakierowano na kolor Dark Matter, a jeden – na kolor Grabber Blue.

„Ford Mustang Mach-E GT to zdecydowanie najbardziej emocjonujący model w naszej ofercie, który zapewni nowym właścicielom mnóstwo emocji, niezapomnianych przeżyć oraz radości z codziennych podróży. Mach-E jest dla Forda rzeczywiście najważniejszym modelem ostatnich lat, który już na starcie odniósł olbrzymi sukces. Zainteresowanie klientów, otrzymane nagrody – w tym tytuł Samochodu Roku 2022 w Polsce oraz pochwały autorytetów to dla nas ogromna duma i zastrzyk energii do dalszych działań” – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Sprawdź ceny pozostałych wersji Forda Mustanga Mach-E:

Ford Mustang Mach-E (2021) – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji