NowościAktualnościBikepark - sposób na ostrą jazdę rowerem bez zbędnego wysiłku

Bikepark – sposób na ostrą jazdę rowerem bez zbędnego wysiłku

Grawitacja może być sprzymierzeńcem kolarza, a na odpowiednio ukształtowanej trasie zapewnić mu masę świetnej zabawy. Według tego przepisu powstają bikeparki.

W ramach projektu “Maja Explorer” utalentowana kolarka Maja Włoszczowska za kierownicą Forda Explorera przemierza Polskę w poszukiwaniu ciekawych tras do jeżdżenia rowerem.

Maja Wloszczowska w BikeparkuNa Dolnym Śląsku, a dokładniej – w Sudetach odkrywa przed widzami tajniki alternatywnej, a zarazem bardziej wymagającej formy kolarstwa. Takiej, która pozwala poczuć zastrzyk adrenaliny i skutecznie oderwać się od codzienności, a jednocześnie takiej, którą ramach tzw. bikeparków mogą bezpiecznie uprawiać wszyscy rowerzyści – niezależnie od stopnia zaawansowania.

– Na Dolnym Śląsku, wraz z Arkadiuszem Perinem, moim trenerem techniki jazdy przed Igrzyskami w Rio, postanowiliśmy pokazać nieco inne podejście do roweru. Takie, w którym zadanie napędzania przejmuje na siebie… grawitacja. Sądzę, że to co pokazujemy pozwola spojrzeć na rower z nieco innej perspektywy. Mam nadzieję, że pozwoli również odkryć kolarstwo zupełnie na nowo – mówi Maja Włoszczowska.

Serial „Maja Explorer” został wyprodukowany przez Ford Polska. W roli głównej występuje Maja Włoszczowska, która za kierownicą 457- konnego, hybrydowego Forda Explorera wyrusza w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach.

Maja Wloszczowska i Ford Explorer

Zarówno rekreacyjnie jak i sportowo. Zgodnie z duchem Explorera, Maja odkrywa ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowiada o różnych odmianach kolarstwa i promuje sportowy styl życia.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji