Nowy Seat Leon (2020)

Dzięki technologii VR możemy nie tylko obejrzeć wnętrze nowego Seata Leona, ale także wyruszyć w wirtualną podróż po Barcelonie za jego kierownicą. Poznaj szczegóły.

Rynkowy debiut Seata Leona czwartej generacji jest już coraz bliżej. Hiszpański producent umiejętnie podgrzewa atmosferę wokół tej premiery. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się detalom wnętrza kompaktowego Seata. A nowości tu nie brakuje: deska rozdzielcza z zaawansowanym cyfrowym kokpitem, system multimedialny i bardziej ergonomiczna przestrzeń dla podróżujących.

Nowy Seat Leon (2020)

„Chcieliśmy, aby kabina była jak najbardziej przyjazna i zachęcała do jazdy. Wprowadziliśmy nowe elementy dekoracyjne, takie jak listwy czy światła LED, które tworzą łuk okalający całą deskę rozdzielczą i drzwi. Zależało nam na uzyskaniu odpowiedniej, przytulnej atmosfery” – zdradził projektant wnętrz SEAT-a, David Jofré. Oświetlenie wnętrza pełni także dodatkowe funkcje, takie jak np. sygnalizowanie o pojazdach nadjeżdżających z tyłu.

Nad deską rozdzielczą w nowym Leonie góruje 10-calowy ekran systemu multimedialnego. Pod nim umieszczono dotykowe panele, służące do regulacji temperatury w kabinie oraz głośności audio. Taki układ kokpitu sprawia, że środkowe kratki wentylacyjne znalazły się dość nisko – niektórym użytkownikom może to przeszkadzać.

„Podnieśliśmy pozycję ekranu, dzięki czemu udało się uzyskać dostęp do wszystkich opcji na wyciągnięcie ręki. Kierowca bez odwracania uwagi od sytuacji na drodze może zarządzać multimediami, asystentami jazdy czy klimatyzacją” – wymienił Jaume Sala, szef działu projektowania wnętrz.

Na poniższym nagraniu można „na żywo” obejrzeć wnętrze nowego Seata Leona:

Teraz pozostaje nam tylko poczekać na oficjalny cennik czwartej odsłony Leona.

Sprawdź również:

Nowy Seat Leon (2020) – co znajdziemy pod maską?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj