Nissan zaprezentował już produkcyjną wersję modelu Z. Dowiedz się więcej na temat tego sportowego coupe.

Podczas prezentacji zorganizowanej w Nowym Jorku japoński producent przedstawił nowego Nissana Z w wariancie na rynek amerykański. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ten model nie będzie oficjalnie dostępny w Europie, jednak jest na tyle ciekawym autem, że warto mu się bliżej przyjrzeć.

Produkcyjna wersja tego sportowego coupe prawie nie różni się od przedstawionego we wrześniu ubiegłego roku prototypu. Projekt przodu auta jest wyraźnie inspirowany klasycznym Datsunem 240Z, natomiast wygląd tylnej części nadwozia nawiązuje do Nissana 300ZX. Nowy model mierzy 437,9 cm długości, 184,4 cm szerokości i 131,6 cm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 255,0 cm.

We wnętrzu Nissana Z czekają dwa sportowe fotele, które jednak nie są zbyt mocno wyprofilowane, co z jednej strony powinno ułatwić zajmowanie miejsca w kabinie, ale z drugiej – może przełożyć się na słabe podparcie boczne w zakrętach. Kierowca ma przed sobą trójramienną kierownicę oraz dwa wyświetlacze. Pierwszy, o przekątnej 12,3 cala, pełni funkcję cyfrowego zestawu wskaźników, a drugi, centralnie umieszczony, 8-calowy ekran dotykowy służy do obsługi systemu multimedialnego. Ponadto na szczycie deski rozdzielczej znalazły się trzy analogowe zegary, informujące o ciśnieniu doładowania, prędkości obrotowej wirnika turbiny oraz napięciu ładowania akumulatora.

Przysłowiową „wisienkę na torcie” stanowi benzynowy silnik 3.0 V6 Twin Turbo, który generuje 405 KM i 475 Nm. Ten podwójnie turbodoładowany motor może współpracować z 6-biegową ręczną skrzynią lub 9-stopniowym automatem. Bez względu na rodzaj przekładni moc jest zawsze kierowana na tylne koła. Niestety Nissan nie ujawnił jeszcze dokładnych osiągów swojego nowego coupe.

Nissan Z będzie oferowany w dwóch wersjach (Sport oraz Performance), a na początek do sprzedaży trafi także limitowana edycja Proto Spec, która wyróżnia się żółtym lakierem nadwozia i detalami wnętrza w tym samym kolorze. Powstanie tylko 240 aut w tej konfiguracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here