NowościAktualnościNowy Nissan Townstar – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Nissan Townstar – oficjalne zdjęcia i informacje

Nissan Townstar to „kuzyn” nowych Renault Kangoo i Mercedesa Citan. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Japoński producent szykuje małą rewolucję w swojej gamie samochodów dostawczych. Modele NV300 i NV400 (bazujące na Renault Trafic i Master) zostaną subtelnie odświeżone, a przy okazji otrzymają nowe nazwy – odpowiednio: Primastar i Interstar. W ofercie aut użytkowych Nissana wkrótce pojawi się także nowa „gwiazda”, pokazany wczoraj Townstar.

Nissan Townstar

Nissan Townstar został zbudowany na platformie CMF-C i od strony technicznej jest blisko spokrewniony z nowymi Renault Kangoo oraz Mercedesem Citan. Japoński kombivan będzie dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych (dostawczej i osobowej) oraz z dwoma rodzajami napędu (spalinowym i elektrycznym).

Nissan Townstar
W elektrycznym Nissanie Townstar gniazdo ładowania umieszczono w grillu.

Nadwozie zostało utrzymane w stylu typowym dla dostawczych Nissanów, dzięki czemu patrząc na ten samochód nie ma się wrażenia, że jest to Renault Kangoo z innym znaczkiem. A skoro już przy logotypach jesteśmy, warto podkreślić, że wraz z Townstarem debiutuje nowe logo japońskiej marki.

Nissan Townstar

We wnętrzu Nissana Townstar znajdziemy 8-calowy ekran dotykowy do obsługi systemu multimedialnego, a ponadto w wersji z napędem elektrycznym także 10-calowy wyświetlacz cyfrowych zestaw wskaźników. Auto z silnikiem benzynowym seryjnie jest wyposażone w analogowe zegary z niedużym ekranem pomiędzy nimi. Obsługa pokładowych instrumentów nie powinna sprawiać trudności – to elementy dobrze znane już z innych modeli Nissana i Renault.

Nissan Townstar

Na liście wyposażenia Townstara nie zabraknie nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Kombivan Nissana otrzyma m.in. system Side Wind Assist ograniczający wpływ bocznego wiatru na tor jazdy czy system hamowania awaryjnego Intelligent Emergency Braking z wykrywaniem pieszych i rowerzystów. Nowością w segmencie będzie również system kamer 360 stopni Around View Monitor (AVM).

Nissan Townstar nie zawodzi też pod względem możliwości transportowych. W odmianie osobowej użytkownik ma do dyspozycji 775-litrowy bagażnik, natomiast w wariancie dostawczym przestrzeń ładunkowa oferuje aż 3,9 m3 pojemności, co pozwala na przewożenie dwóch europalet jedna za drugą (800 kg ładowności). Dostęp do przedziału bagażowego ułatwiają boczne drzwi przesuwne oraz tylne dwuskrzydłowe (dzielone 60:40) i otwierane pod kątem 180 stopni. W osobowym Townstarze standardem będzie unoszona do góry pokrywa bagażnika.

Nissan Townstar
Za sprawą dzielonej przegrody i składanego fotela pasażera japońskim kombivanem można przewozić także dłuższe przedmioty.

Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje silnikowe, a w gamie zabraknie odmiany wysokoprężnej, co nieco dziwi w aucie użytkowym. Pod maskę spalinowego Nissana Townstar trafi turbodoładowany silnik benzynowy 1,3 l, który rozwija 130 KM i 240 Nm, natomiast wariant elektryczny będzie dysponować jednostką napędową o mocy 122 KM i momencie obrotowym 245 Nm. Według wstępnych danych akumulator trakcyjny o pojemności 44 kWh zapewni do 285 km zasięgu, a jego ponowne naładowanie od 0 do 80% zajmie ok. 42 minut (ładowarka DC 70 kW).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji