NowościAktualnościNowe Renault Kangoo (2021) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowe Renault Kangoo (2021) – oficjalne zdjęcia i informacje

Po 13 latach doczekaliśmy się premiery całkowicie nowego Renault Kangoo. Sprawdź, co ma do zaoferowania ten francuski kombivan.

Renault Kangoo drugiej generacji zostało zaprezentowane w 2007 r. podczas targów we Frankfurcie i pomimo kilku modernizacji, zaczęło już zauważalnie odstawać od konkurencji, która w ostatnich latach przedstawiła nowe wcielenia swoich kombivanów. Jednak francuski producent właśnie wraca do gry z trzecią odsłoną Kangoo.

Ewolucja Renault Kangoo

Nowe Renault Kangoo będzie dostępne w dwóch wersjach: 5-osobowej oraz jako 2-osobowy Van z wydzieloną przestrzenią ładunkową. Klienci będą mieli do wyboru dwie długości nadwozia. Przestrzeń użytkowa w standardowej odmianie wynosi od 3,3 do 3,9 m3, a w przedłużonym wariancie – od 4,2 do 4,9 m3. W ofercie znajdziemy zarówno auta z silnikami spalinowymi, jak i wersję z napędem elektrycznym. To tyle, jeśli chodzi o najważniejsze informacje, a teraz sprawdźmy, co jeszcze się zmieniło w nowym Kangoo.

Jak podaje francuski producent w komunikacie prasowym, nowe Renault Kangoo wyróżnia się „jeszcze silniejszą i bardziej muskularną sylwetką”. Szczególną uwagę zwraca całkowicie przeprojektowany przód auta, przypominający pozostałe modele marki. Prezentowany kombivan otrzymał także sporo chromowanych detali, dzięki którym wygląda bardziej elegancko i prestiżowo.

Nowe Renault Kangoo Van

Środek również został opracowany na nowo. W kokpicie umieszczono wiele praktycznych schowków, a nowe fotele zapewniają większy komfort i są trwalsze. Nowości nie zabrakło też na liście wyposażenia. Nowe Kangoo może być wyposażone m.in. w system multimedialny Renault EASY LINK oraz nowoczesne systemy asystujące, w tym system wspomagania widoczności Permanent Rear View, system zapobiegający myszkowaniu przyczepy Trailer Swing Assist, system kontroli stabilności podczas hamowania Brake Stability Control oraz zaawansowany aktywny system wspomagania nagłego hamowania Advanced Emergency Active Braking (AEBS).

Ponadto nowe Renault Kangoo Van otrzymało dwa innowacyjne rozwiązania:

  • Easy Side Access – ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej z boku pojazdu. Brak środkowego słupka sprawia, że nowe Kangoo Van zapewnia największą na rynku szerokość otworu przesuwnych drzwi bocznych, wynoszącą aż 141,6 cm
Easy Side Access
  • Easy Inside Gallery – wewnętrzny stelaż podsufitowy. Składany stelaż pozwala na przewóz długich przedmiotów przy samym dachu, uwalniając wolną przestrzeń na podłodze.
Renault Express Van
Renault Express Van

Na koniec należy jeszcze wspomnieć, że wraz z Kangoo do sprzedaży trafi także nowe Renault Express Van – użytkowy model bazujący na Dacii Dokker i kierowany do przedsiębiorców oraz małych flot. Renault zacznie przyjmować zamówienia na nowe kombivany na początku lutego 2021 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w maju.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji