NowościAktualnościNowy Volkswagen Multivan z bliska – pierwsze wrażenia

Nowy Volkswagen Multivan z bliska – pierwsze wrażenia

W ubiegłym tygodniu Volkswagen zaprezentował zupełnie nowego Multivana. Zobacz z bliska ten samochód i dowiedz się więcej na jego temat.

Podczas zeszłotygodniowej prezentacji niemiecki producent zaprezentował kolejną odsłonę Volkswagena Multivana. Nowy model oparto na modułowej platformie MQB, którą dobrze już znamy z aktualnego Caddy oraz Golfa VIII i innych samochodów osobowych tej marki. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii nowy Multivan nie będzie miał swojego bezpośredniego odpowiednika w gamie aut użytkowych. Następna generacja Transportera powstaje we współpracy z Fordem i będzie korzystać z innej płyty podłogowej.

Ciekawie zapowiada się gama silnikowa nowego Multivana. Obok dwóch jednostek benzynowych (1.5 TSI/136 KM i 2.0 TSI/204 KM) oraz turbodiesla (2.0 TDI/150 KM) znajdziemy w niej także hybrydę plug-in. Pod maskę tej ostatniej wersji trafi 218-konny silnik 1.4 TSI eHybrid, a dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi o pojemności 13 kWh będzie można przejechać ok. 50 km w trybie elektrycznym.

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją nowego Volkswagena Multivana, opublikowaną na kanale Autogefuhl:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji