NowościAktualnościSkoda Enyaq Coupe iV – pierwsze informacje, data premiery

Skoda Enyaq Coupe iV – pierwsze informacje, data premiery

Dynamicznie stylizowana Skoda Enyaq Coupe iV zostanie oficjalnie pokazana w przyszłym miesiącu. My już nią jeździliśmy. Sprawdź szczegóły.

Skoda Enyaq iV to pierwszy elektryczny SUV w historii marki z Mlada Boleslav. Premiera tego modelu miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, natomiast 31 stycznia 2022 roku oficjalnie poznamy jej bardziej sportowo stylizowaną „siostrę” – Skodę Enyaq Coupe iV.

Nowy Enyaq Coupe iV została zbudowana na modułowej platformie MEB i wyróżnia się wyjątkowo aerodynamiczną sylwetką o współczynnikowi oporu powietrza wynoszącym zaledwie 0,234. Zmianie uległ kształt tylnej części nadwozia – od słupka B linia dachu łagodnie opada ku tyłowi, przechodząc w pokrywę bagażnika i kończąc się ostro zarysowaną krawędzią. Efektownym dodatkiem jest także znany z modelu Enyaq iV Crystal Face, który składa się ze 131 diod LED oświetlających charakterystyczny grill Skody.

Nowa Skoda Enyaq Coupe iV zadebiutuje od razu w trzech wersjach silnikowych – 60 (179 KM), 80 (204 KM) oraz 80x (265 KM). Jako jedni z pierwszym dziennikarzy w Polsce mieliśmy już okazję przetestować ten model w środkowej, 204-konnej odmianie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wrażeniami z jazdy Skodą Enyaq Coupe iV 80:

Skoda Enyaq Coupe iV – test, pierwsze wrażenia z jazdy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji