Fiat Doblo Van (2022)

W tym tygodniu Fiat zaprezentował dwa nowe modele dostawcze – Doblo Van oraz E-Doblo Van. Dowiedz się więcej na ich temat.

Obecna na rynku od 2010 roku druga generacja Fiata Doblo doczekała się właśnie następcy. Przedstawiony w tym tygodniu nowy model dzieli podzespoły z Peugeotem Partner, Citroenem Berlingo, Oplem Combo i Toyotą ProAce City, a co za tym idzie będzie produkowany w zakładach Stellantis w hiszpańskiej miejscowości Vigo.

Fiat Doblo Van (2022)

Nowy Fiat Doblo Van będzie oferowany w dwóch długościach nadwozia i trzech różnych konfiguracjach (furgon, furgon brygadowy, kombi), dzięki czemu powinien zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających nabywców. Pomogą w tym także trzy „magiczne” rozwiązania, w które jest wyposażony opisywany model.

Funkcja „Magic Cargo” umożliwia zwiększenie objętości przestrzeni ładunkowej o 0,5 m3 oraz pozwala na przewożenie przedmiotów o długości do 3,4 m, takich jak np. drabina. Dodatkowym atutem jest możliwość podniesienia fotela pasażera i skorzystania ze znajdującego się pod nim schowka na pudełka lub delikatne rzeczy. Oprócz tego dostępny jest także składany stolik, który pozwala przekształcić kabinę Doblo w mobilne biuro.

Opcjonalne 5-calowe cyfrowe lusterko, czyli „Magic Mirror”, wyświetla trzy obszary – widok z lusterka wstecznego, pełny widok z martwego pola oraz widok z kamery cofania, co istotnie poprawia widoczność i bezpieczeństwo. Z kolei występująca jedynie w elektrycznym E-Doblo Van funkcja „Magic Plug” sprawia, że energia zgromadzona w akumulatorze trakcyjnym może być wykorzystywana do zasilania np. elektronarzędzi czy lodówki turystycznej.

Fiat Doblo Van (2022)

Nowy Fiat Doblo Van jest również konkurencyjny pod względem gamy silnikowej. Klienci mają bowiem do wyboru zarówno jednostki benzynowe 1,2 l (110 KM) i wysokoprężne 1,5 l (100-130 KM), jak w pełni elektryczny wariant E-Doblo Van (136 KM), który dzięki baterii 50 kWh może przejechać do 280 km na jednym ładowaniu. Co istotne, niezależnie od źródła napędu najmniejszy z dostawczych Fiatów oferuje bardzo przyzwoitą ładowność – od 800 kg (wersja elektryczna) do 1000 kg (wersje spalinowe). Ponadto model z dłuższym rozstawem osi może zmieścić dwie europalety za przednimi fotelami (maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej to aż 4,4 m3).

Fiat Doblo Van (2022)

Na pokładzie nowego Doblo Van oczywiście nie zabraknie również zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy – łącznie będzie ich 17. Warto w tym miejscu wyróżnić funkcję Grip Control System, która ma za zadanie poprawić trakcję na nawierzchniach o ograniczonej przyczepności, oraz system Hill Descent Control, który wspomaga kontrolowanie prędkości na zjazdach ze wzniesienia o nachyleniu przekraczającym 3%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj